HP Pavilion Gaming donanım yükseltme

YDO

Centipat
Merhabalar,
HP Pavilion Gaming dk0005nt model bilgisayar kullanıcısıyım. İçerisindeki 2 RAM slotundan yalnızca 1'inde takılı 8 GB RAM ile geldi, bilgisi:

1578404191860.png

Bu adresten edindiğim bilgiye göre 32 GB'a kadar RAM destekliyormuş, sizden 2 adet 16 GB RAM önerisi rica ediyorum. Ya da şuanki ram'in yanında çalışabilecek bir tek ram.

Ayrıca şu an 120GB M.2 SSD ve 1TB HDD barındırıyor. HDD yerine 1TB SSD ekleyebilir miyim? Öneride bulunur musunuz?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Mantıklı fakat uyumsuzluğu önlemek için kit bellek almak daha mantıklı.
Başka forumlardan da araştırma yaptım fakat dual kit almadan 2 tane eş ram kullanarak da dual channel yapılabileceği sonucuna ulaştım. Bu durumda 500tl fazladan ödemek mantıklı gelmiyor ama bütçemi ayarlayabilirsem o şekilde alırım, teşekkürler.

Depolama birimi konusunda kısıtlama oluyor mu? Yani kaç gb'lık bir hdd ya da ssd takacağım konusunda limitsiz miyim?

Tabii ki bellekler tek tek dahi olsa çift kanal çalışır.
HDD için kısıtlama olacağını düşünmüyorum, sadece eskisini çıkarıp 2.5" SATA SSD'yi takacaksınız.

Son düzenleme:
Yorumlar için teşekkürler fakat kasayı açmak için sökmem gereken vidalardan bir tanesinin önü kapatılmış, açarsam büyük ihtimalle cihaz garanti dışı sayılacak. Hayal kırıklığına uğradım çoğu markada garantiyi bozan vidayı sökmeye ihtiyaç duymadan ram ve depolama birimi değişimi yapılabiliyor... Yine de yetkili servis ile iletişime geçip kesin bilgi alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı