HP Pavilion Gaming sisteme RAM önerisi

Makaleler
4
Yer
Florida
HP Pavilion Gaming laptopa sahibim. Kullanılan RAM'ler 3200 MHz CL21 Samsung marka RAM, ama piyasa da yok. Bir tane var o da 4 GB ve 2.el, ama işlemcimden dolayı 2933 MHz olarak kullanılıyor RAM. Ben bu bilgisayarıma hangi RAM'ı kullansam sıkıntı çıkmaz? (2 tane aynı marka alacak kadar bütçem yok maalesef, ve link tar mısınız?

Ve garanti bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın markalar almaya çalışın. Garanti açısından teknik servise danışın çünkü kasasının açıldığını anlayabilecekleri bir mekanizma yapıyorlar laptoplara. Ayrıca farklı marka RAM alacaksanız şans işidir. Mhz ve gecikme değerlerinin aynı olmasına dikkat edin gerisi şans. 3 bip sesi, 1 uzun 2 kısa bip sesi gibi başlangıçta sesler çıkarsa anlayın ki uyumsuz oldu.

Yakın markalar almaya çalışın. Garanti açısından teknik servise danışın çünkü kasasının açıldığını anlayabilecekleri bir mekanizma yapıyorlar laptoplara. Ayrıca farklı marka RAM alacaksanız şans işidir. Mhz ve gecikme değerlerinin aynı olmasına dikkat edin gerisi şans. 3 bip sesi, 1 uzun 2 kısa bip sesi gibi başlangıçta sesler çıkarsa anlayın ki uyumsuz oldu.
hocam öyle kötü ki müşteri hizmetleri ram hakkında bilgi alamıyorsun servis ram takmıyor telefonda bekletiyorlar kaç kişiyle konuşursanız konuşun düzgün bir bilir kişi gelmesi çok zor

Merhabalar, ben HP Pavılıon Gaming dk-0005nt bilgisayar sahibiyim ve yaşadığınız sorunları yaşamış bulunmaktayım. Hp ile iletişime geçtim ve oyun bilgisayarları için ram-ssd yükseltmesi ayrıca termal bakımının bilgisayara zarar vermeden yapıldığı sürece garantiden çıkmayacağı bilgisini aldım. Hp servisine 1 yıllık bakım için gönderdiğim bilgisayarımın parçasının eksik gelmesi yanında, servisten gelince yaptığım testler sonucu hemen 100derecelere ulaştığını gördüm. Bakımı becerememişler. Bunun ardından araştırdım ve yukarıda verdiğim bilgileri öğrendim. Bilgisayarımı da yarın, bilgisayarı aldığım yer olan Vatan bilgisayara bakıma götüreceğim. Ayrıca orada ram yükseltmesi yapacağım. Bazı şubelerinde bakım ve yükseltme yapılmadığını arkadaşlarım söyledi. Ancak bulunduğum bölgedeki çalışanlar yardımcı olabileceklerini söylediler. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi günler dilerim.

Merhabalar, ben HP Pavilion Gaming DK-0005NT bilgisayar sahibiyim ve yaşadığınız sorunları yaşamış bulunmaktayım. HP ile iletişime geçtim ve oyun bilgisayarları için RAM-SSD yükseltmesi ayrıca termal bakımının bilgisayara zarar vermeden yapıldığı sürece garantiden çıkmayacağı bilgisini aldım. HP servisine 1 yıllık bakım için gönderdiğim bilgisayarımın parçasının eksik gelmesi yanında, servisten gelince yaptığım testler sonucu hemen 100derecelere ulaştığını gördüm. Bakımı becerememişler. Bunun ardından araştırdım ve yukarıda verdiğim bilgileri öğrendim. Bilgisayarımı da yarın, bilgisayarı aldığım yer olan Vatan Bilgisayar'a bakıma götüreceğim. Ayrıca orada RAM yükseltmesi yapacağım. Bazı şubelerinde bakım ve yükseltme yapılmadığını arkadaşlarım söyledi. Ancak bulunduğum bölgedeki çalışanlar yardımcı olabileceklerini söylediler. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi günler dilerim.

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Ben başka bir satıcıdan aldım peki ücretli de olsa Vatan Bilgisayar bana yardımcı olabilir mi? Bakıma gittiğinizde benim için sorup yanıtlar mısınız unutmazsanız tabii ki de soramazsanız da canınız sağ olsun tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar.

Vatan bilgisayarda yaptıracağım bakım benim için de ücretli. Termal macunu ücretini ödeyerek alacağım sadece onlar sürecek. Aynı zamanda ram ücretini de vereceğim ve onlar kurulumunu yapacaklar. Bildiğim kadarıyla bilgisayarın illa oradan alınmasına gerek yok bu işlemlerin yapılabilmesi için. Yine de gidince soracağım. Rica ederim, iyi akşamlar dilerim.

Vatan bilgisayarda yaptıracağım bakım benim için de ücretli. Termal macunu ücretini ödeyerek alacağım sadece onlar sürecek. Aynı zamanda ram ücretini de vereceğim ve onlar kurulumunu yapacaklar. Bildiğim kadarıyla bilgisayarın illa oradan alınmasına gerek yok bu işlemlerin yapılabilmesi için. Yine de gidince soracağım. Rica ederim, iyi akşamlar dilerim.
Abİ iyi akşamlar.Nasıl oldu pc?Performansı arttı mı ve sıcaklık değerleri nasıl?

İşlerim olduğu için bu ara uğrayamadım ama bir aksilik çıkmaz ise yarın gideceğim. Kullandığım macunu ve sıcaklık değişimini de paylaşırım. Hangi ramleri denedik hangileri uydu ya da uymadı diye de paylaşacağım ancak senin bilgisayarının işlemcisi ryzen anladığım kadarıyla. Ram olarak yardımcı olamayabilirim ama diğer her değişimi paylaşacağım.

İşlerim olduğu için bu ara uğrayamadım ama bir aksilik çıkmaz ise yarın gideceğim. Kullandığım macunu ve sıcaklık değişimini de paylaşırım. Hangi ramleri denedik hangileri uydu ya da uymadı diye de paylaşacağım ancak senin bilgisayarının işlemcisi ryzen anladığım kadarıyla. Ram olarak yardımcı olamayabilirim ama diğer her değişimi paylaşacağım.
Yok hocam.İ5 10300H.

Geri
Yukarı