HP Pavilion laptop şarjdayken oyunlarda FPS düşüyor

Noralsy

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4-2133 SDRAM (2 x 8 GB)
SSD veya HDD modeli
128GB SSD, 320GB HDD
Ekran kartı
GTX960M
İşlemci
Intel® Core™ i7-6700HQ
HP Pavilion 17-AB001NT model laptopum şarjdayken oyun oynadığımda 20 ila 30 saniyede bir 3-5 saniyelik FPS düşmesi oluyor, laptopu yaklaşık 6 ay önce ikinci el almıştım ama hiç işlemcisini açıp da termal macun sürmedim. Bilgisayar 6 yıllık, özellikleri iyi denemese de yine de bazı oyunları minimumda açması lazım ama hiç öyle bir performans alamıyorum. Oyun için kullanmak çok zor, hangi oyunu açarsam açayım FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Bataryasının ömrü bitik, laptopu şarjdan çıkardığım an laptop kapanıyor. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Oyun oynamazken yine bir miktar sıcaklık oluyor fakat oyun esnasında hem çok ısınıyor hem de fan çok ses çıkarıyor.
Derece olarak söyler misiniz ? Sorunu ona göre bulabiliriz. Msi afterburner gibi bir programdan sıcaklıkları öğrenebilirsiniz.

Derece olarak söyler misiniz ? Sorunu ona göre bulabiliriz. Msi afterburner gibi bir programdan sıcaklıkları öğrenebilirsiniz.
Hiç bir şey açık değilken 66-67 derecelerde dolaşıyor şimdi lol açtım orta ayarlarda 120-140fps arası dolanıyor sıcaklık 75derece ama başka bi oyuna girsem dahada artabilir derece

Hiç bir şey açık değilken 66-67 derecelerde dolaşıyor şimdi lol açtım orta ayarlarda 120-140fps arası dolanıyor sıcaklık 75derece ama başka bi oyuna girsem dahada artabilir derece
Bahsettiğiniz derceler hangi bileşenin ? Ekran kartı mı işlemci mi ? İkisininde sıcaklıklarını paylaşırsanız yardımcı olabilirim.

Cpu oyundayken max 96-97 dereceleri görüyor gpu sanırım boşta dururken 67 derece

Bahsettiğiniz derceler hangi bileşenin ? Ekran kartı mı işlemci mi ? İkisininde sıcaklıklarını paylaşırsanız yardımcı olabilirim.
Tekrardan bi baktım oyun sırasında 85-90 derece arasında ısınıyor işlemci

Son düzenleme:
6700HQ gibi güçlü bir işlemci için normal değerler ama işlemci kendini soğutmak için gücünü kısıyor olabilir. Oyun oynarken laptopu yerden kaldırın hava girişleri açık olsun. Bilgisayar daha az ısınacaktır. O şekilde deneyebilirsiniz.

6700HQ gibi güçlü bir işlemci için normal değerler ama işlemci kendini soğutmak için gücünü kısıyor olabilir. Oyun oynarken laptopu yerden kaldırın hava girişleri açık olsun. Bilgisayar daha az ısınacaktır. O şekilde deneyebilirsiniz.
Açıkçası sorun sıcaklıktan mı kaynaklanıyor yoksa donanım, yazılımdan mı kaynaklanıyor emin değilim ama çözülmesi oldukça zor görünüyor, dediğiniz yöntemi uygulama fırsatım olursa uygulayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı