Çözüldü HP Pavilion laptopta RAM hızı 3000 MHz'e nasıl yükseltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptop bu:HP Pavilion Gaming 15-ec2023nt (434L8EA) Notebook
Corsair RAM aldım 2x8 şeklinde, şu an 1x8 şeklinde kullanıyorum. RAM hızı 2666'da çalışıyor, nasıl 3000 yapabilirim? XMP göremedim anakartta.

1713108036045.png

Çözüm
XMP yoksa yapamazsın, laptoplardaki kısıtlı BIOS'larda RAM ayarlarına erişim sunulmuyor genelde. Advanced BIOS gerekiyor.
XMP yoksa yapamazsın, laptoplardaki kısıtlı BIOS'larda RAM ayarlarına erişim sunulmuyor genelde. Advanced BIOS gerekiyor.

Çözüm
Advanced BIOS'a erişemem mi?

Advaneced BIOS neden kilitli oluyor ki? Laptopun kendi sisteminde gelen 4+4 RAM'i 3200 MHz çalışıyordu, bu neden çalışmıyor ki?

Evet erişemezsin, benim bildiğim Pavilion'larda bunun yolu yok Advanced BIOS için. Aldığınız RAM XMP profili ile 3200 olabiliyor muhtemelen ondandır. Stok RAM'in standart JEDEC profili öyledir.

Evet erişemezsin, benim bildiğim Pavilion'larda bunun yolu yok Advanced BIOS için. Aldığınız RAM XMP profili ile 3200 olabiliyor muhtemelen ondandır. Stok RAM'in standart JEDEC profili öyledir.
İnternette biraz araştırdım da, modlu BİOS ile advanced sekmesine erişilebiliyormuş. Bir fikriniz var mı?

İnternette biraz araştırdım da, modlu BIOS ile Advanced sekmesine erişilebiliyormuş. Bir fikriniz var mı?

BIOS modlattirmaniz gerekiyor, halihazırda modlanmis versiyon yok ise BIOS mod sitelerinde uğraşacak iş değil. Olsa bile riskli bir konu.

Geri
Yukarı