Çözüldü HP PAVİLİON Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sanırım RAM slotu arızalı çünkü RAM'i 1. slota taktığımda siyah ekran verdi, 2. slota taktığımda hiçbir sorun olmadı. Slot tamiri nasıl yapılır ki?
Doğru tahmin etmişim, anakart tamiri yapan yerler ile görüşmen gerek. Ondan dolayı sorun yaşıyorsun. Yada o slotu komple kullanmayacaksın.
Attığınız 2. link çalışmıyor, diğer 2'sini indirdim ve değişen birşey yok.

Ekleme: RAM'lerin yerini tekrar değiştirdim, 2 defa mavi ekran verdi ve şuan PC bir şekilde açıldı ve 16 GB gözüküyor.

Ekleme: Tekrar mavi ekran, Kmode exception not handled hatası verdi, şuan yine 16 GB RAM gözüküyor.

Ekleme: Ekran bir anda siyah oldu ve şuan RAM 8 GB, illallah ettim yeter be, RAM uyumsuzluğu mudur?

Son düzenleme:
RAM'leri tek tek ve farklı portler ile deneyip sistemi test et.
Testleri yapıp sonuçları'da yolla.

RAM'leri tek tek ve farklı portler ile deneyip sistemi test et.
Testleri yapıp sonuçları'da yolla.
RAM'lere Memtest86 yaptım, tek tek denedim sorun yok, zaten geriye 2 seçenek var, ya RAM PC ile uyuşmazlık yapıyor ya da RAM portlarından biri arızalı ama emin olamadım.
1712371651878.png

1712371879359.png

Dosya Ekleri

• 1712371858123.png
    1712371858123.png
    115,3 KB · Görüntüleme: 2
Gigabyte için'de okuma yazma testleri yap. RAM'ler kit sanırım ? Memtestte sorun olsada bazen sorunsuz olduğu gösterdiği oluyor. RAM durumunu dediğim şekilde dene.
2 RAM var sistemde. Sadece 1 RAM takılı olsun ilk slot ile test et, sonra 2.slot ile test et.
Sonra o RAM'i sök diğer RAM ile aynı işlemleri yap.

Gigabyte için'de okuma yazma testleri yap. RAM'ler kit sanırım ? Memtestte sorun olsada bazen sorunsuz olduğu gösterdiği oluyor. RAM durumunu dediğim şekilde dene.
2 RAM var sistemde. Sadece 1 RAM takılı olsun ilk slot ile test et, sonra 2.slot ile test et.
Sonra o RAM'i sök diğer RAM ile aynı işlemleri yap.
Evet RAM'ler kit şeklinde, dediğinizi deneyeceğim. Gigabyte sonucu;
1712437067730.png

Sanırım RAM slotu arızalı çünkü RAM'i 1. slota taktığımda siyah ekran verdi, 2. slota taktığımda hiçbir sorun olmadı. Slot tamiri nasıl yapılır ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı