HP Pavilion P6-2100ET Foxconn 2abf (H61MX) BIOS nasıl güncellenir?

Barbochi

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar anakartıma RX 550 takacağım fakat görüntü alamıyorum BIOS güncellemesi yapmak istiyorum HP'nin sitesini denedim fakat bir şey değişmedi elimde Foxconn'a ait olan BIOS dosyası var fakat.

SysBIOS'dakini çalıştırdığımda.

46 - Error: Problem getting flash information.

MeBIOS'u çalıştırınca.

Error 280: Failed to disable write protection for the BIOS space hatası alıyorum.

USB için regeditten ayarlarından dosyalarıyla oynadım fakat değişim olmadı BIOS lock deniyormuş sanırsam afu ve bir alet ile kırılabiliyormuş afuyu kullanmasını bilmiyorum AIDA64'te BIOS amı UEFI gözüküyor ve sürümü 03/23/2012 gözüküyor benim elimdeki Foxconn'a ait olan 2014 sürümü ve son sürümü yanılmıyorsam nasıl yapabilirim bu lanet BIOS güncellmesini.
PSU ile deneme yaptım sorun PSU'da değilmiş zaten ekrana hiç görüntü gelmiyor.

Kablo değiştirdim DVI ve HDMI ikisi de görüntü vermiyor zaten diğer bilgisayarda da kendi monitörümü kullandım kablolarda sorun olamaz.

HP'de konuştuğum biri anakartımın legacy BIOS olduğunu ve RX serisinin legacy BIOS desteği olmadığını söyledi fakat msinfo32'de benim BIOS modum UEFI olarak gözüküyor çok garip bir durum.
msinfo.PNG

YouTube'da konuştuğum biri BIOS güncellemem için aldığım hatalara BIOS'tan Smart BIOS'u kapatmam gerektiğini söyledi fakat BIOS'ta öyle bir ayar yok Windows 8 yapmamı önerdi.

Windows 8 yükleyip BIOS ayarlarıma Secure Boot ayarı gelecek mi ona bakacağım şimdi.

DDU ile onboard dahil tüm ekran kartı kalıntılarını silmeyi denedim aynı.
Evet arkadaşlar, maceramda DOS ile bios güncellemeyi bellek bootable yapmayı format atmayı öğrendim. Fakat maalesef herhangi bir çözüme ulaşamadım hatta switch felan baya bir şey öğrendim. Ama maalesef legacy desteği olmayan ekran kartlarının legacy anakartlarında çalışma ihtimali var fakat şans işi sadece sürekli başka kart denemeniz gerekiyor. O yüzden ben yeni bir anakart aldım ve sorunsuz çalışıyor. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız ve UEFI biosunuz varsa BIOStan Secure Boot ayarıyla oynayın çalışacaktır teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı