HP Pavilion vs Asus TUF

• Konuyu başlatan Pwieh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B

Hangisi Tercih Edilmeli?

• 17.3" i7 9750H GTX1660Ti HP Pavilion

Oy: 8 57,1%
  • 15.6" R7 3750H RTX2060 Asus TUF

Oy: 6 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    14

Pwieh

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Fiyat olarak birbirine yakın iki laptop arasında kalmış durumdayım. Hangisi tercih edilmeli? Neden?

Fikir ve düşüncelerinizi almak istiyorum.

HP Pavilion 17

Asus TUF

Ryzen o kartı kaldıramaz değerli kardeşim. Yani 1660ti zaten süper bir kart ve işlemci i7 9750h ram ve hafıza da iyi.
+ Pavilion serisinin kasaları plastik sanırsam. Ancak 17 inç biraz rahatlatır ortamı. Sıcaklık değerlerine bakmadan almayın. Eğer iyiyse pavilion alın bence.
++ Tuf serisi de plastik bildiğim kadarıyla. Asus da çok iyi marka ancak işlemci ve ekran kartı uyumu sorunlu, yine de siz bilirsiniz.
Umarım aldığınız cihaz sorunsuz çalışır :)

**Ayrıca Asus cihaz 15.6 inçmiş. Rtx 2060 ve 15.6 inç, 17 inç'e göre daha çok ısınır.

Son düzenleme:
Anket güncel
Ryzen al kardeşim memnun kalırsın. Bikaçgündür görüyorum kafaya koymuşsun al dene sonuçları bizlede paylaş lütfen
Biliyorum farkındayım kafaya koymuş durumdayım ama internette benchmark testlerini izlediğimde bir sıkıntı gözükmezken bazı videolarda alınmaması gerektiği söyleniyor. Uzun yıllar döneminde bile leş performans veren bilgisayarlar kullandığım için alınabilecek en iyi laptopu almaya çalışıyorum. Bu devirde ise fiyatlar oldukça yükseliyor. Birkaç ay önce 6000₺ laptoplara bakarken bir kere veriyoruz mantığıyla 9000₺ oldu bütçe. İşin içinden çıkamıyorum ne yazık ki.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı