HP Pavilion X360 Boşta %60 bellek kullanımı

KathaKulli

Decapat
Daha fazla  
2 gün önce alınan HP Pavilion X360 laptop boştayken %60 seviyelerinde bellek kullanıyor. Yeni olduğu için mi böyle yoksa? RAM= 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinden bellek miktarına göre sıraladığınızda en çok tüketen programlar hangileri? W10 veya 11 için çok aşırı bir kullanım değil gibi.

2 gün önce alınan HP Pavilion X360 laptop boştayken %60 seviyelerinde bellek kullanıyor. Yeni olduğu için mi böyle yoksa? RAM= 8 GB.

Hocam muhtemelen Windows 11 kullanıyorsun bu da 4 5 GB arası bosta RAM kullanır. Senin laptopunun RAM'i günümüz kosullarında artık cok az kaldıgı ıcın %60 gostermesi gayet normal 8 GB da 5 GB RAM kullansa %60 olur kısaca matematik yani yüzdeye takılma RAM'i arttırmaya bak.

Görev yöneticisinden bellek miktarına göre sıraladığınızda en çok tüketen programlar hangileri? W10 veya 11 için çok aşırı bir kullanım değil gibi.
Hocam muhtemelen Windows 11 kullanıyorsun bu da 4 5 GB arası bosta RAM kullanır. Senin laptopunun RAM'i günümüz kosullarında artık cok az kaldıgı ıcın %60 gostermesi gayet normal 8 GB da 5 GB RAM kullansa %60 olur kısaca matematik yani yüzdeye takılma RAM'i arttırmaya bak.
Anladım teşekkürler, w11 de kalmaya devam edeyim mi peki?

son olarak burdan kapatmamı önerdiğiniz birşey var mı?
Ekran görüntüsü 2023-06-16 152034.png

Anladım teşekkürler, W11 de kalmaya devam edeyim mi peki?

Son olarak buradan kapatmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
Eki Görüntüle 1823319

Kanka Windows 11 devam tabii ki baslangıc uygulamalrı göster buradan bir şey kaptma.

Anladım teşekkürler, W11 de kalmaya devam edeyim mi peki?

Son olarak buradan kapatmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
Eki Görüntüle 1823319

Cözüm secersen sevinirim.

Geri
Yukarı