HP Pavillion 15 GTX 1650 nasıl?

furkansrby

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiyatina gore alabileceginiz ekran karti acisindan en iyi secenek gibi duruyor. i5'li modelleri 5500'den ucuza bulunamiyor. Ryzen 5'den dolayi CS GO ya da benzeri islemciye yuklenen CPU bound oyunlarda i5 9300H'li modellerden biraz daha dusuk olur ama fiyatina gore alinabilecek bir cihaz. Bu modelin sogutmasi i5'li modelde oldukca iyiydi. 45 yerine 35 Watt islemci olan bu modelde de cok daha iyi olacagi kanisindayim.

Hocam fiyatina gore alabileceginiz ekran karti acisindan en iyi secenek gibi duruyor. i5'li modelleri 5500'den ucuza bulunamiyor. Ryzen 5'den dolayi CS GO ya da benzeri islemciye yuklenen CPU bound oyunlarda i5 9300H'li modellerden biraz daha dusuk olur ama fiyatina gore alinabilecek bir cihaz. Bu modelin sogutmasi i5'li modelde oldukca iyiydi. 45 yerine 35 Watt islemci olan bu modelde de cok daha iyi olacagi kanisindayim.
Teşekkürler bilgi için hocam peki bu laptop mu yoksa şu mu Abra A5 V15.3.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Teşekkürler bilgi için hocam peki bu laptop mu yoksa şu mu Abra A5 V15.3.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Hocam Monster'in islemcisi daha iyi fakat ekran karti oldukca geride. Hani ben strateji oyunlari hastasiyim ya da ileride bu cihaz ile her gun render alip matematiksel similasyon yapacagim diyorsaniz o zaman Monster daha iyidir. Yok ben mainstream oyunlar oynayacagim online, AAA ya da benzeri o zaman ekran karti daha onemlidir ve HP'yi oneririm.
i5 ile Ryzen 5 arasinda %10-15 fark var.
1650 ile 1050 arasinda %25-30 fark var.

Hocam Monster'in islemcisi daha iyi fakat ekran karti oldukca geride. Hani ben strateji oyunlari hastasiyim ya da ileride bu cihaz ile her gun render alip matematiksel similasyon yapacagim diyorsaniz o zaman Monster daha iyidir. Yok ben mainstream oyunlar oynayacagim online, AAA ya da benzeri o zaman ekran karti daha onemlidir ve HP'yi oneririm.
i5 ile Ryzen 5 arasinda %10-15 fark var.
1650 ile 1050 arasinda %25-30 fark var.
Hocam Yapacaklarım şunlar zaten oynadığım 2 oyun var PUBG GTA 5 onun dışında visiual studio üzerinden yazılım yapacağım yani yapacaklarım bunlar ve tam performans almam için sizce hangisi bu dediklerime göre

Hocam Visual Studio, Chrome... gibi isler icin iki islemci de gayet guclu gunluk islerde ikisi arasindaki farki hissedemezsiniz. Tavsiyem 1650 olana yonelmeniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki iki islemci de i5 ama ekran kartlari hakkinda size bir fikir verecektir.

Ekran kartı işini görür ama RAM takviyesi yapman gerekebilir. Şu videoyu izle istersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran kartı işini görür ama RAM takviyesi yapman gerekebilir. Şu videoyu izle istersen.
Video moralimi bozdu :) monster alacağım galiba Sağolun video için daha sonradan Ram takviyesi maalesef yapamam alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum bilgi için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı