HP Pavillion 15NT Laptopun Adaptörü Isınması ve Kapanma Sorunu

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
HP Pavillion 15NT sahibiyim ve uzanırken video izlemek istedim. Adaptörümü yatağımın yanındaki prize bağladım, ve video izlemeye başladım. Ancak video izlemek kesmedi, az oyun oynamak istedim. Oyunlarım arasından seçtiğim "Grand Theft Auto Five" isimli oyunu oynamaya başladım, sonra birden bire FPS düştü ve şarj kablosuna baktığımda yerindeydi, ayrıca prizde de bir problem yoktu.

Büyük bir ihtimal adaptörün prizle bağlantı kablosu çıkmıştır diye düşündüm ve adaptörü kabloyu takip ederek buldum. Adaptörün yastığın altında olması ilk kalp krizini geçirtti, kablonun takılı olması ikinci kalp krizini geçirtti ve kontrol etmek için elime aldığıma, son kalp krizini geçirdim. O adaptör neredeyse alev alacak kadar sıcaktı, altında kalan kabloyu neredeyse eritmişti. Etrafında henüz yeni aldığım için adettendir jelatini vardı, onu çıkarttığımda adaptör elle tutulamayacak kadar sıcaktı. Ardından soğutma için yapılan terletme seçeneğine başvurdum. Bilmeyenler için hemen anlatayım, birkaç damla su alınır ve yüzeye el ile uygulanır, ardından üflenir ve suyun buharlaşması sağlanır, bu da yüzeyi soğutur. Üflemek yerine tabi taşınabilir bir şey olduğundan, ve sarsılma ile bir zarar görmeyecek bir şey olduğundan salladım. Soğuttum ardından bilgisayara bağladım, ve şu an bu konuyu açıyorum.

Sizce bu adaptör zarar görmüş müdür, yoksa kendini koruma moduna mı geçmiştir, tabi öyle bir şey varsa.
Edit. Adaptör şuan normal bir yerde ve 20 dakikadır bilgisayara takılı. Arka planda oyun çalışıyor ve şuan tekrar el yakacak kadar ısınmış bir durumda, korkuyorum ucuz şeyler değil bunlar :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı