HP Pavillion DV6-2175et (i5 )CPU ve Ekran Kartı Tavsiyeleriniz Nedir?

i7-740QM =378$ oda 865 tl i7-840QM =568$ oda 1300 tl özellikle i7-840QM'in fiyatı senin bilgisayarından bile pahalı. Hadi ekran kartıda takıldı onuda taktın diyelim en az 1500-1600 tl gibi bir fiyat çıkar sana ve ne kadar performans artar oda muamma. Yani demem o ki leptobundan çok şikayetçi isen, artık sana yetmiyorsa leptobunu sat bu paranın üstüne koy 2000 tl'nin üzerinde canavar gibi leptop alırsın. Hiç böyle işlere girme parana yazık edersin.

Bu arada Laptopuma yeni Samsung 120 GB 840 EVO SSD taktım, Makina eskisine göre işlevsel olarak gerçekten çok hızlı çalışıyor, yalnız web tabanlı yoğun içerikli flash oyunlarda kasma yapıyor,
Yani diyorsunuz ki bu modelde VGA değişmiyor!
ebayde i7-740m 200$ altı fiyatla buldum ama değişip değişmeyeceğini kestiremiyorum. Yani dediğiniz fiyatlar ciddi anlamda yüksek,

Görünüşe göre bu şekilde devam edeceğiz.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

i7-740QM =378$ oda 865 tl i7-840QM =568$ oda 1300 tl özellikle i7-840QM'in fiyatı senin bilgisayarından bile pahalı. Hadi ekran kartıda takıldı onuda taktın diyelim en az 1500-1600 tl gibi bir fiyat çıkar sana ve ne kadar performans artar oda muamma. Yani demem o ki leptobundan çok şikayetçi isen, artık sana yetmiyorsa leptobunu sat bu paranın üstüne koy 2000 tl'nin üzerinde canavar gibi leptop alırsın. Hiç böyle işlere girme parana yazık edersin.

http://starmicroinc.net/-p-1465.html
[h=1]Intel Core i7-740QM 1.733GHz 6MB L3 Cache Socket G1 SLBQG 64Bit Mobile processor BY80607005259AA[/h]
Peki Bu fiyata ne diyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemcinin 105$ olduğuna inandıysan bir şey demiyorum ne diyeyim :) Kesin bir şey istiyorsan intelin sitesinden bak. Ama leptoplarda islemci değiştiren normal insana rastlayamazsın. Çünkü yeni pc almanın daha ucuz olacağı durumlar bile oluşabiliyor. SSD takmak konusunda en mantıklısını yapmışsın. Değer durumlara kıyasla en az paraya en fazla performans artışı sağlamışsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı