HP PC donuyor ve açarken açılmıyor

RognesS

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim eski bir HP dizüstü bilgisayarım var, şu an babam kullanıyor ancak bilgisayar son günlerde donmaya başladı. Ses vb. geliyor ama ekranda hiçbir hareket yok. Güç tuşuna basılı tutup kapatıp geri açıyoruz öyle düzeliyor. Bugün yeni bir sorunla karşılaştım bilgisayarı açıp şifreyi girdikten sonra Windows ekranını görmem gerekirken siyah herhangi bir uygulama olmayan sadece fare imleci olan bir ekranla karşılaşıyorum. Fare imlecini hareket ettirebiliyorum ancak dediğim gibi herhangi bir simge ya da görüntü yok sadece fare imleci bugün biraz o ekranda bekleyince düzeldi ama bu sorunun devam edeceğinden eminim sorun ne olabilir acaba?
(Fotoğraf bana ait değil internetten buldum ancak görüntü aynı olduğu için eklemek istedim)

Dosya Ekleri

• images (76).jpeg
    images (76).jpeg
    6,5 KB · Görüntüleme: 28
Aynı sorunu 6 yıllık HP laptopumda yaşadım bu normal bir durum HDD'ler SSD'lere göre kolay bozulur. HDD niz bozulmuş SSD alıp tekrar Windows kurun.

Şu an içinde olan HDD 1TB'lık babam öğretmen dosyalar önemli o dosyaları nasıl kurtarabilirim peki? Yüksek kapasiteli bir USB tek yol mu?

Aynı sorunu 6 yıllık HP laptopumda yaşadım bu normal bir durum HDD'ler SSD'lere göre kolay bozulur. HDD niz bozulmuş SSD alıp tekrar Windows kurun.

Peki bir kere başka bir bilgisayara Windows kurulumu yaptığım USB ile bu bilgisayara da yapabilir miyim yoksa tek seferlik mi bir USB ile kurabilirim?

Geri
Yukarı