Çözüldü HP Photosmart Plus B210A baskı kafası eksik hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetylmaz6688

Decapat
Daha fazla  
HP Photosmart Plus yazıcıma orijinal olmayan (orijinal kartuşa) siyah boya doldurdum ve 2-3 gün sonra baskı kafası hatası verdi. Çıkart geri tak yapıyorum ve hiçbir şey olmuyor. Az önce BIOS'tan hard reset attım, sıfır kurulum yaptım ve bu sefer de baskı kafası eksik diyor. Pinleri temizleyip takıyorum ama yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baskı kafası tam olarak oturmadıysa bu sorun olabilir. Ya da kafayı algılayan devreye mürekkep aktıysa iletkenliği bozmuş olabilir. Kafayı çıkarıp görselini paylaşır mısınız?

Şu anda yazıcı açık kullanabiliyorum fakat hiçbir baskı alamıyorum şimdi yazdırılıyor ekranında kalıyor pinleride nemli bir bezle temizledim

Dosya Ekleri

• 1617698650978.jpg
    1617698650978.jpg
    213,6 KB · Görüntüleme: 76
  • 1617698650988.jpg
    1617698650988.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 66
İyice kurutmanıza rağmen hata devam ediyorsa çok tuhaf çünkü pinlerde bir sorun görünmüyor. Aşağıdaki rehberde yer alan adımları deneyin ve devam ederse yeni bir kafa alın. Tabii garantisi varsa garantiye gönderin ürünü.

Çözüm
İyice kurutmanıza rağmen hata devam ediyorsa çok tuhaf çünkü pinlerde bir sorun görünmüyor. Aşağıdaki rehberde yer alan adımları deneyin ve devam ederse yeni bir kafa alın. Tabii garantisi varsa garantiye gönderin ürünü.

Şu anda sorun çözüldü, teşekkürler.

Bir kez daha temizledim ve kurumasını bekledim bir de reset attım normalin üstünde mekanik sesler çıkardı azıcık bekletti fakat şu an hiçbir sorun yok.

Sorunun çözülmesine sevindim. İyi kullanımlar dilerim. :)

Bir kez daha temizledim ve kurumasını bekledim bir de reset attım normalin üstünde mekanik sesler çıkardı azıcık bekletti fakat şu an hiçbir sorun yok.
Merhabalar,bende de aynı hata var sizin gibi reset attım baştan,yazıcı kafası yok diyor ben daha onceden temizleme yapmıştım,onun yüzünden midir acaba?Fön makinesiyle bi güzel kuruttum fakat yine de çalışmıyor,baskı kafası yok diyor,ve 2.kez reset atamıyorum siz ne işlem uyguladınız acaba? Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı