HP Power 15-DK0014NT Gaming Laptop Alınır mı?

burakcnds

Centipat
Trendyol'da 7200, Hepsiburada'da 7500 fiyatı ile diğer laptoplara göre daha çok ilgimi çekti. 1660 Ti ekran kartı bu fiyata iyi gözüküyor ama i5 işlemci ne kadar yeterli olacaktır kullanan var mı acaba? Bir de ekran kaç HZ olur onunla ilgili bilgi verilmemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. Nesil İ5 ler gerçekten olağan üstü performans vermekte. Tabiri caizse boyundan büyük işler yapıyor. Ryzen'e teşekkür edelim yoksa bunlar İ7 olarak piyasaya sunulmuştu.

Şöyle bir linkte ben buldum 7098 TL.
Panel için detay yazılmamış. Türkçe'si standart panel var :)

Selamlar. i5 li modelini almayı düşünüyorum. Kasa kalitesi, boşta ve yük altında ısınma ve fan durumu nasıl cihazın? Tavsiye eder misiniz?
Turbo fan modu maalesef bu bilgisayarda yok, kasa kalitesi bence gayet başarılı ama ısı değerlerini tam olarak ölçmedim. Oyunda iken enter tuşunun olduğu bölge hissedilebilir ısınıyordu, cs go oynarken özellikle. Prizde iken 300 fps alabiliyordum high ayarlarda i7 versiyonunda ama oyunlarda ortalama 85 derece (işlemci) değerlerine ulaşıyordum. Turbo fan bence çok gerekli. Aynı fiyat aralığında msi gibi markaların 1650 gibi ekran kartlı modelleri bence daha uzun ömürlü olacaktır, marka kalitesini de göz önünde bulundur. Ben de bugün Asus rog serisine ait bir Notebook siparişi verdim.
Benim başlıca iade sebebim içinde 1660ti var demelerine karşın maxq serisi çıkması idi ve 8500 TL olan modelde maxq varsa 7000 düzeyinde olan modelde de kesin maxq vardır ve belirtmiyorlar hp kendi sitesine dahi yazmamış.

Turbo fan modu maalesef bu bilgisayarda yok, kasa kalitesi bence gayet başarılı ama ısı değerlerini tam olarak ölçmedim. Oyunda iken enter tuşunun olduğu bölge hissedilebilir ısınıyordu, cs go oynarken özellikle. Prizde iken 300 fps alabiliyordum high ayarlarda i7 versiyonunda ama oyunlarda ortalama 85 derece (işlemci) değerlerine ulaşıyordum. Turbo fan bence çok gerekli. Aynı fiyat aralığında msi gibi markaların 1650 gibi ekran kartlı modelleri bence daha uzun ömürlü olacaktır, marka kalitesini de göz önünde bulundur. Ben de bugün Asus rog serisine ait bir Notebook siparişi verdim.
Benim başlıca iade sebebim içinde 1660ti var demelerine karşın maxq serisi çıkması idi ve 8500 TL olan modelde maxq varsa 7000 düzeyinde olan modelde de kesin maxq vardır ve belirtmiyorlar hp kendi sitesine dahi yazmamış.

Max q olduğunu biliyorum ama ne değişir ki? 1650 den üstün bir kart değil mi bu haliyle? 1650 bulabilsem o bile işimi görecek ama uygun bulamadım. Normal kullanımda ısınma ve fan sesi yapıyor mu peki?

Max q olduğunu biliyorum ama ne değişir ki? 1650 den üstün bir kart değil mi bu haliyle? 1650 bulabilsem o bile işimi görecek ama uygun bulamadım. Normal kullanımda ısınma ve fan sesi yapıyor mu peki?
Fan sesi neredeyse duyulmuyordu dahi
Cs go'da 300fps kadar veriyordu mesela ama gayet stabil çalışan bir bilgisayardı. Ama aynı bütçeye msi gibi bir marka veya da Asus gibi bir marka alırsan çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Asus rog serisinin ryzen 7 işlemcili modelleri hepsiburadada 7 düzeyinde bulunuyor, ryzen 7 i5 9300h 'a denk zaten alacağın işlemciye, o da 1660ti maxq ama kasa kalitesi olarak falan çok daha iyi.

Geri
Yukarı