HP ProBook 430 G3 laptop klavyesi kendi kendine tuşlara basıyor

specigs

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. HP ProBook 430 G3 laptop kullanıyorum. Klavyedeki bazı tuşlar çalışmamaya başladı bir anda. Kendi kendine tuşlara falan basılı kalıyor, mousepadi kullanamıyorum bu yüzden. Örneğin N, B, ESC, G, H, Caps Lock gibi tuşlar. Diğer tuşlarda bir problem yok. Klavyesini söküp tekrar taktım bu sefer daha da fazla tuş çalışmamaya başladı. Yeni klavye almayı düşünüyorum. Bu sorun başka bir nedenden dolayı olabilir mi? Klavye alırsam tekrar aynı devam eder mi?

Klavyenin anakarta bağlandığı kabloyu sök yeniden tak oturmamış olması muhtemel. AYRICA sökmüşken klavyenin içindeki tozlarıda çıkarabildiğin kadar çıkar. herşeye rahmen düzelmezse ve eski bir bilgisayarsa değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Klavyenin anakarta bağlandığı kabloyu sök yeniden tak oturmamış olması muhtemel. AYRICA sökmüşken klavyenin içindeki tozlarıda çıkarabildiğin kadar çıkar. herşeye rahmen düzelmezse ve eski bir bilgisayarsa değiştirme zamanı gelmiş olabilir.
Yeni klavye almayı düşünüyorum zaten ama düzelmeme gibi bir durum olabilir mi?

Benim de bir laptopum sıvı teması denilerek tamir yapılamadıydı. Halbuki sıvı teması olmadı ama Soğuktan sıcağa geçtiği zaman terliyor aletler ve oksitlenmesine sebeb olabiliyor. Öyle birşey olmuş olabileceğini varsayıyorum sizin klavyede de. Tabi bağlantısı doğruy yapıldıysa.

Geri
Yukarı