HP Probook 440 G5 post hatası

CidQu

Hectopat
Merhabalar, daha öncesinde çok defa Hackintosh sistemi kurmuştum lakin bu HP Notebook'una kurarken bir sorunla karşılaştım, ne Technopat Sosyal'de, ne de tonymac sitesinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Sistem başlarken verbose ekranında her şey çok güzel gidiyor verbose ekranı bitiyor, bittiği an kurulum ekranı gelmek üzereyken sistem kendini BIOS'e atıyor. Daha sonrasında şu yazı karşıma çıkıyor.

Post error
The System time is invalid. This may be a result of a loss in battery Power. Set the correct time and date using your operating System. If this message persists, you may need to replace the onboard battery.
Factory default settings loaded.
Real-time clock Power loss (005)
Enter-reboot the System.
For more information, please visit www.hp.com\go\techcenter\startup

Daha sonrasında Secure Boot'u tekrardan etkin hale getiriyor bilgisayar kendi kendine.
Notebook: HP Probook 440 G5.
EDIT:Bu sabah kalktım bir daha denedim bu sefer kurulumu yaptım ama "Boot From MacOS" kısmına giremiyorum aynı hata devam ediyor. (Ülkemi vs. Giremedim tam o kısımları doldurmak üzereyken bilgisayar bu hatayı veriyor)
-
EDIT2:Sierra, High Sierra, Majove, Catalina hepsini tek tek denedim farklı farklı configlerle Sierra ve High Sierra'da anlayamadığım değişik hatalarla karşılaştım ama Majove ve Catalina Sorunsuz Kurulum yapılıyor, Sonrasında Boot from MacOS derken Post Error Hatası almaya devam ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı