HP Probook 4530S Ekran Kartı Değişiyormu

AnilBaran

Hectopat
Merhabalar , elimde HP Probook 4530S bir dizüstü bilgisayarım var ancak geçenlerde verdiği ekran kartı arızasından sonra kullanamıyorum şuan. Merak ettiğim ekran kartı değişiyor mu? Eğer değişmiyorsa neler yapabilirim öğrenebilirsem çok sevinirim , teşekkür ederim şimdiden...

HP dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı genelde değişmiyor. Sizin cihazınızda da bu durum aynı. Ekran kartınız anakarta gömülü. Ekran kartı bozuldu ise garantiye yollayın, GPU değişimi yaparlar.

Anladım çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. Garantisi bitti sanırım ya da bitmek üzere. Herhangi bir bilgisayar teknik servisinde yaptırabilme şansım var mıdır sizce ve maliyeti yüksek midir? Öğrenebilirsem süper olur benim için. Ona göre yeni bilgisayar arama durumuna geçerim.

Sıradan bir bilgisayarcı tamir edemez. Götürürseniz ederim der ve daha üst bir yere yollar. Arada herkes karını koyunca fiyat 200 TL olabilir. Kendi servisine sordunuz mu? Fiyat verdiler mi? GPU değişimi için BGA makinesi gerekir ve herkeste yoktur bu.

Tekrar merhaba , bugün serivisini aradım ancak garantisi bitmiş , tanıdık bir bilgisayarcıya götürdüm BGA makinası varmış onda , 150 lıralık bi maliyet cıkardı bana , yarın alıcam inşallah.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı