Başarılı Kurulum HP Probook 4530S - Mavericks + Windows 8.1 (Dual Boot)

Hocam kurulumu yapmaya çalıştım izlediğim yolu anlatayım.bilgisayarda win7 yüklü ben bunu formatlamadan mac kurayım istedim.hazır raw dosyası olan 10.9.4 sürümünü indirip usbye yazdırdım.ilk önce clower ile denedim siyah ekranda takıldı kaldı,sonrasında başlattığımda cmos reset yaptı.ondan sonra chemaleon u kullandım yine aynısı oldu.laptop üzerinde ati hd7xxxm serisi ekran kartı ve intel hd4000 var.bunların kexts lerini ilgili forumlardan bakarak transmac ile usb den sildim.sonrasında kuruluma geçti kurdu fakat bu seferde
IOBluetoothhHCIController hatası verdi.burayı bir türlü geçemiyorum.yabancı forumlardan birçok örnek denedim hala olmuyor.acaba atladığım birşey mi var?10.9.0 sürümünü indiriyorum şimdi onu deneyeceğim.

Not: kexts dosyalarını silmeden PCIRootUID=0 IGPlatformID=01660003 IGPEnabler=Yes GraphicsEnabler=no komutuylada kuruluma geçiyor ama sonuç aynı

en guzeli sanal makinede dene ve unibesat usb enjekte et sonra kurulumu yap

en guzeli sanal makinede dene ve unibesat usb enjekte et sonra kurulumu yap

Kurulumu gerceklestirdim ama ati 7650yi tanitmam lazim.yada hd4000i farketmez.uygun kextsleri bulamadim bir turlu.ayrica probook installeri yukledikten sonra sadece 1 tane usb port calisiyor

Çok güzel anlatım olmuş, Hp probook 4520s modelinde deneyeceğim. Teşekkürler.

ya arkadaşlar bende yükleme ekranına gelemiyorum benim dizüstü toshiba p50 . benim bios ta UEFI var ama AHCI yok . UEFI yi CSM moduna alınca AHCI çıkıyor. hem Clover ı hem de Chameleon u kullandım , ayrıca komutların hepsini de denedim yükleme ekranına ulaşamadım bir türlü . lütfen Allah aşkına biri yardımcı olsun ya. 1 haftadır burdayım . kimse konuya cevap bile yazmıyor yaa

benim ki olmuyor abicim ya clover ı da chameleon u da denedim . komutta girdim olmadı . şu resımde takılı kalıyor

dizüstüm i7 win8.1 64 bit nvidia geforce 745 4 gb ekran kartı var .. 32 gblık flash bellek kullanıyorum ama faydasız

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    406,4 KB · Görüntüleme: 493
  • Adsız.jpg
    406,4 KB · Görüntüleme: 485
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…