Çözüldü HP ProBook 4530s Vdsl/Fiber modemi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

çatlak_firuk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
DDR3 8GB 133MHZ
Ekran kartı
AMD RADEON HD7400M
Anakart
HP 167C
İşlemci
İNTEL İ5 2540M
Laptop HP ProBook 4530s yeni aldığım modemimim TP-Link VX230v Wi-Fi ağında görmüyor. İnternette bulabildiğim tüm çözümleri denedim olmadı. Daha önce AirTies 5650 kullanıyordum. Evde internete bağlanabilen her cihaz yeni modemi görüyor bağlanıyor sorunsuz çalışıyor. Sadece HP laptop görmüyor modemi. Acaba dedim Wi-Fi teknolojisinden mi görmüyor diye tee 2009'dan kalma Lenovo laptopu açtım cayır cayır giriyor internete 😁😁

Laptop normalde en son Win8 destekliyor. Win8 kurulu iken kullandığım bazı programlar sağlıklı çalışmıyordu ve Windows 10 kurmamı söylediler bende Windows 10 Enterprise LTSC kurdum. Windows 10 ile uzun neredeyse 2 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım hiç. Modemi değiştirince ortalık karıştı.

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Nerede yanlış yapıyorum?

Çözüm
Hem 2.4 hem 5 yayın desteği var. Her ikisi de aktif modemde. Telefonda tablette falan 5G kullanıyorum.
Kablosuz ağ aynı adda ise bilinen ağları yönet deyin ve eski ağı "unut" komutu verin.
Ağ adı farklı ise aşağıya devam edin :)
- Komut istemini yönetici olarak başlatın ve:
netsh winsock reset catalog yazarak enter sonra,
netsh int ipv4 reset reset.log yazarak enter
Baştan başlatın bilgisayarı.
- Yine olmazsa bu defa aygıt yöneticisinden wifi sürücüsünü güncelleyin.
Benim size tavsiyem şuradaki programla sürücü güncellemeniz: En iyi sürücü güncelleme programı Driver Easy
Hem 2.4 hem 5 yayın desteği var. Her ikisi de aktif modemde. Telefonda tablette falan 5G kullanıyorum.
Kablosuz ağ aynı adda ise bilinen ağları yönet deyin ve eski ağı "unut" komutu verin.
netsh winsock reset catalog yazarak enter sonra,
netsh int ipv4 reset reset.log yazarak enter
- Yine olmazsa bu defa aygıt yöneticisinden wifi sürücüsünü güncelleyin.
Benim size tavsiyem şuradaki programla sürücü güncellemeniz: En iyi sürücü güncelleme programı Driver Easy

Çözüm
Netsh winsock reset catalog yazarak enter sonra,
Netsh int IPv4 reset reset.log yazarak enter.
- Yine olmazsa bu defa Aygıt Yöneticisi'nden Wi-Fi sürücüsünü güncelleyin.

Ne kadar teşekkür etsem az. Sonunda düzeldi. USB Wi-Fi anteni ile sağ sola takılmaktan kurtardınız beni 😃😃😃😃

Komut istemi üzerinden anlattıklarınızı uyguladım, yeniden başlattım ve düzeldi.

Ne kadar teşekkür etsem az. Sonunda düzeldi. USB Wi-Fi anteni ile sağ sola takılmaktan kurtardınız beni 😃😃😃😃

Komut istemi üzerinden anlattıklarınızı uyguladım, yeniden başlattım ve düzeldi.
Estağfurullah, burası bilgiyi birlikte kullanmak için paylaştığımız yer. Çözdüğümüze sevindim.

Geri
Yukarı