HP probook 4540s hackintosh kurma

Elma ikonu göründükten sonra kurar gibi davranıyor ama devam etmiyor. Cihaz ise altı aylık. Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elma ikonu göründükten sonra kurar gibi davranıyor ama devam etmiyor. Cihaz ise altı aylık. Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkürler.

iatkos ml2 yi kuruyorum USB'den. Masaüstü PC'de çok kolay kurdum kullanıyorum ama hp probook 4540s'e kurmaya çalışıyorum. Elma ikonlu sayfada biraz yükleme yaptıktan sonra girilmez işareti çıkıyor ve devam etmiyor.

iatkos ml2 sitesindeki -v -x -f benzeri kodlarıda denedim ama başaramadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ben aynı bilgisyarı kullanıyorum ve hiç böyle bir soun çıkmadı. Benim tahminim dvd ile yapıyorsanız dvd de usb ile yapıyorsanız usb de bir sıkıntı var. Çözüm olarak başka bir dvd yada tekrar usb restoreyi deneyebilirsiniz.
Ayrıca bootloader olarak hack boot cd kullanın derim. Biraz arama yaparsanız bu cd bulabilirsiniz iso olarak. Kurulum tamamlandıktan sonra hp probook installer 6.1 kurulum paketini aratınız ve indirin. Elinizde bulunsun. Kurulum tamamlandıktan sonra 10.8.3 uptade combo paketi inidirip yükleyiniz (Dikkat! Yeniden başlatmayınız.). HP probok installer paketini acıp 10.8.3 olarak kext ve diğer yamaları kurunuz. Daha sonra yenizden başlatınız. 10.8.4 uptade paketini indirip kurunuz yeniden başlatmayınız. Daha sonra hp probook installer paketini 10.8.4 olan kext ve paketleri secip kurunuz ve işlem tamam hayırlı olsun. Eğer cift işletim sistemi yani windows ile beraber kullanıcaksanız hp probook installer içerisinde extralardan local time indirip kurunuz. Aksi halde windows açtığınızda saati kaydığını göreceksiniz. Not:güncelleme paketlerini app storeden değilde paket olarak indip kurun aksi halde bilgisyara kurarsınız ama açmakta zorlanırsınız.

Wi-fi ve bluetooth çalışmıyor. Bunun için bir usb wifi dongle mac os x uygun olsun ya da bir atheros AR5B93 wifi kard sipariş edip arka kapağı açıp monte edebilirsiniz. Gayet basit ancak DİKKAT ediniz bu kartı taksanız dahi bluetooth çalışmayacaktır. Ben bu kartı aldım taktım ve şu an bütün donanımlar çalışıyo buletooth dışında ve gayet performanslı, çok memnunum. Siz başka uyumlu olan kart sipariş edebilirsiniz belki böylelikle bluetooth da calışmış olacak. Bilgisyarııza yada kendinize herhangi bir zarardan sorumlu olmak istemem denemeyiniz :) Ben sadece tecrübelerimi paylaştım sonra yok efendim sen böyle demiştin demeyiniz :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harici ekran kartı olanların ivy seçmeyip sandy seçmeleri gerekiyor.

İlginiz için çok teşekkürler. USB'den trans mac ile boot ediyorum. Ama başarılı olamadım söylediklerinizi deneyeceğim, teşekkürler.

Rica ederim başka bir kaynaktan alıntı yaptım bu yöntemi dene düzelecektir.

BootDisk Utility sayesinde Hackintosh/Macintosh/VmWare a gerek kalmadan Windows kullanarak dakikalar içinde Mountain Lion yükleme USB si oluşturabilirsiniz.
Bunu yaparken aynı zamanda Clover ve Chameleon boot USB si de oluşturmuş olacaksınız.

Usb den başlatırken hiçbirşeye dokunmazsanız CLover 2'Ye basarsanız chameleon açılır.

İşlem adımları çok basit . Ayrıca birde video kaydettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. *Önce programı yükleyin: BootDisk Utility
  2. *BootDisk Utility'i açın.
  3. *Options -> Configuration penceresini açın. **Sadece USB ye Clover bootloader kurmak istiyorsanız buradaki ayarlara dokunmayın.
  4. *MacOs yükleme USB si oluşturmak istiyorsanız "Multi Partitioning" bölümünden "Boot Partition Size"ı aktifleştirip kendinize göre bir alan belirleyin. (Clover ve Chameleon un yükleneceği bölüm, sadece bootloader için kullanılacak.) Ok deyip çıkın.
  5. *Tools -> FixDSDT Calculator For Clover'ı açın
  6. *Buradan yapmak istediğiniz Dsdt fixlerini seçebilirsiniz. DSDT ye ihtiyaç duymuyorsanız hepsini kapatın. Ok deyip çıkın.
  7. *Ayarları yaptıktan sonra "Format Disk"e tıklayıp bootloader'ın kurulumunun bitmesini bekleyin.
  8. *Şu anda Clover ve Chameleon kurulmuş durumda. Devam ederek Mountain Lion kurulumu için gerekli adımları yapacağız.
  9. *Tools-> Extract HFS partition from dmg-files'a tıklayın.
  10. *Buradan yükleme yapacağınız .dmg dosyasını gösterin. (Ben iatkos'u kullandım sorunsuzca yapabildim. installesd.dmg dosyası çalışmıyor)
  11. *dmg dosyasını gösterdikten sonra size .hfs dosyasına dönüştürmenin yapılacağı klasörü soruyor. Kendinize göre bir yer belirleyin. ( Ben masaüstüne çıkarttım)
  12. *İşlem tamamlandıktan sonra Usb nizin 2. bölümüne tıklayıp "Restore Partition"a tıklayın ve az önce belirlediğiniz klasöre gidip dönüştürmenin yapıldığı .hfs uzantılı dosyayı seçin.
  13. *Yükleme tamamlandıktan sonra windows gezgininden usb nin içine girip clover bootloader'ı kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı