HP reverb G2 HDMI adaptörü ile çalışır mı?

Merhaba,

Cumartesi günü Acer Nitro 5 ile birlikte HP reverb G2 sanal gerçeklik gözlüğü satın aldık. Maalesef bilgisayar Display Port girişi desteklemediği için gözlüğü bağlayamadık.

Şimdi biz bu cihaza Display Port kablosunu HDMI'ye veya USB'ye dönüştüren bir adaptör alsak kullanabilir miyiz? Bilgisayar en fazla 1080p çözünürlük destekliyor. Bu girişlerin aynı hızı sunmayacağının farkındayım fakat Full HD ekran için yeterli olur mu? USB'den pek emin değilim de, HDMI olur gibime geliyor. Emin değilim yine de.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI to Displayport dönüştürücüsü almalısınız

Peki alirsam istedigim cözünürlükte sorunsuz calisacak mi?

Sitesinde gördügüm kadariyla calismayacagini söylüyorlar.

HP FAQ: https://h20195.www2.hp.com/v2/getpdf.aspx/4AA7-5433ENW.pdf

Q 2.11: CAN THE DISPLAYPORT BE ADAPTED TO WORK ON A LAPTOP THAT ONLY HAS HDMI? ARE THERE ANY KNOW HDMI ADAPTERS THAT WILL WORK RELIABLY WITH THE HEADSET?
No, the HP Reverb G2 VR Headset requires DisplayPort™ 1.3; HDMI adapters cannot handle the bandwidth required. You can, however, use a USB-C port on your laptop with a USB-C to DisplayPort adapter, provided it supports 4K resolutions.

Bu sadece 4K icin mi gecerli yoksa genel olarak mi?

Son düzenleme:
Peki alirsam istedigim cözünürlükte sorunsuz calisacak mi? Sitesinde gördügüm kadariyla calismayacagini söylüyorlar.
Bu alacağınız dönüştürücüye ve cihazın bu dönüştürücüye / dönüştürücülere uyumlu olup olmadığına ve ne kadar sorunsuz çalışacağına bağlı olan bir şey. Genelde VR cihazlarında dönüştürücü tavsiye edilmiyor.

Merhaba,

Cumartesi günü Acer Nitro 5 ile birlikte HP reverb G2 sanal gerçeklik gözlüğü satın aldık. Maalesef bilgisayar Display Port girişi desteklemediği için gözlüğü bağlayamadık.

Şimdi biz bu cihaza Display Port kablosunu HDMI'ye veya USB'ye dönüştüren bir adaptör alsak kullanabilir miyiz? Bilgisayar en fazla 1080p çözünürlük destekliyor. Bu girişlerin aynı hızı sunmayacağının farkındayım fakat Full HD ekran için yeterli olur mu? USB'den pek emin değilim de, HDMI olur gibime geliyor. Emin değilim yine de.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Hayır çalışmaz.

Sorunu çözebildiniz mi ? Benim de acer nitro 5 thunderbolt 4 var. Farklı 3 tane type-c to DP çevirici denedim ve asla 1-4 hatasını aşamadım. Oculus quest 2 den daha yüksek çözünürlük olsun diye aldım elimde kaldı. Quest 2 de maşallah çözünürlük harici roket gibi tak çalıştır. Reverb g2 bir dünya kablo adaptör vs ama bir halta yaramadı. Bir vr gözlük nasıl notebook da çalışmaz şaka gibi bir cihaz. Sanırım tek çözüm quest 3 ü beklemek. Umarım quest 3 parasına değer. Türkiyede 25bin altına satılmaz çünkü.

Merhaba,

Konuyu takipten çıkardığım için mesajınızı geç gördüm. Kusura bakmayın.

Maalesef çözemedim. Eski Dell Alienware bilgisayarıma bağlayarak kullanıyorum. Aldığım Acer Nitro 5'te DP girişi bulunmaması da ayrı bir saçmalık zaten.

Bios güncelledim ve sonra bios ayarlarından advanced kısmında bir ayar yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam TBT diye bir şeyi optimus olarak seçtim. Makine gözlüğü tanıdı hatta kurulum bile yaptım. Bir keresinde yanlışlıkla sadece sol lensten görüntü geldi. Seste prolem yok bu arada ama nedense bir daha görüntü alamadım. 3070 ti kartta gözlük çalışmadı. Kafayı yersin ya. Sıfır pico 4 aldım, onunda görüntüsü ve çözünürlüğü quest 2 ye göre çok iyi olsa da gözümü acayip yoruyor. Sanırım lenslere çok yakın olduğu için. Yani meta quest 3 son çare gibi duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı