HP S600 120GB SSD İncelemesi

Forumda birçok kişi soruyor ve ben de bu konuya açıklık getirmek istiyordum. Öncelikle kesinlikle parasını hak eden nadir fiyat-performans ürünü olan SSD'lerden biri de bu SSD'dir. Daha fazla konuşmadan size sağlık değerlerini göstereyim.

1598881664062.png

Gördüğünüz üzere neredeyse 3.30TB veri yazılmış fakat sağlık durumu daha %99'da. Sıcaklık konusuna gelecek olursak kasa sabahtan beri açıktı ve kasamda yalnızca stok fan bulunduğundan dolayı böyle bir değer aldım. Bugün hava da sıcaktı. Günümüz kasalarında 50 dereceyi geçeceğini hiç sanmam. Hız testi yapmıyorum çünkü anakartım SATA II destekli ama ilk geldiği hızdan herhangi bir kayıp yaşamadığımı belirtebilirim.
Ürün 2 hafta kadar öncesinde daha ucuzdu. Bence Black Friday (Kara Cuma) indirimlerinde çok ucuza alabilirsiniz. Umarım yardımcı olur bu konu. Herkese iyi sosyaller.

Ürün linki: Hp S600 120GB 520/500MB/S SATA III 3D NAND 2.5'' SSD 4FZ32AA Fiyatı

Yeni SSD alacaktım. İnceleme güzel olmuş tek eksik bulduğum yer CrystalDiskMark ile stres testine sokup okuma yazma hızını resimli şekil de denememeniz oldu. Onuda rapor bölümünden ekleme izni alarak ekleyebilirsiniz.

Hewlett Packard gibi bir markayı tercih edeceğime şahsen Kingston A400 falan alırdım.
Yeni SSD alacaktım. İnceleme güzel olmuş tek eksik bulduğum yer CrystalDiskMark ile stres testine sokup okuma yazma hızını resimli şekil de denememeniz oldu. Onuda rapor bölümünden ekleme izni alarak ekleyebilirsiniz.
Anakart SATA II destekli imiş, okuma yazma testi yapsa da gerçeği yansıtmayacak.

Dediğim gibi anakartım SATA II destekli bu yüzden yapmadım. Yapsaydım herkes bu değerler ne deyip almazlardı. Bence iyi bir ürün. Şahsen ben Kara Cuma indirimlerinde tekrar almayı planlıyorum.

IOPS değerleri şu şekilde;

4KB Random Read
Up to 24,000 IOPS
4KB Random Write
Up to 59,000 IOPS

2,000,000 saate kadar da çalışıyormuş. Yakın zamanda bir rehber hazırlayabilirim sanırım bu konu hakkında, düşük bütçeliler için iyi olabilir. Karşılaştırmalı düşünüyorum, bakalım.

HP NAND yonga üretmiyor diye biliyorum. Bir flash firması ile ortak üretim mi yoksa etiket mi?
O konuda cidden bilgim yok hocam. Ama aklıma kurt düştü. Bakmak gerek😊

Geri
Yukarı