HP Satellite P55-B162 sıcaklık değerleri ve performans düşüşü

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ne ise o
Laptop'da ciddi bir ısınma sorunu başladı. Elimi ekran kartı ve işlemcinin olduğu yere koyunca elim yanıyor çok sıcak. Hatta Google'da yazarken bile yaklaşık 500MS var gibi yazıyorum. Hatta Online derste bile hocanın sesi aşırı kötü geliyor. Ve her şey bu cızırtı olduktan sonra başladı. Cızırtıdan önce LoL'de yüksek-Ultra ayarlarda 60FPS alabilirken şimdi Very Low'da 23 anca alıyorum.

Laptop modeli: HP Satellite P55-B162

Bence bilgisayarınızın temizlik ve macun değişim vakti gelmiş. Bendimde dizüstü bilgisayarım kirlendğininde hem oyunlarda kasma yapıyordu hem debazen bir anda kapanıyordu.

Fakat termal macun değişeli 2 ay oldu. Hadi bu ayı meselesini gözardı etsek de bu kadar fazla performans düşümünün macundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Bence bilgisayarınızın temizlik ve macun değişim vakti gelmiş. Bendimde dizüstü bilgisayarım kirlendğininde hem oyunlarda kasma yapıyordu hem debazen bir anda kapanıyordu.
Yalnız cızırtı nedenini ne olduğunu bilmiyorum ondan gidip daha teknik bir destek alsanız daha iyi olabilir. Ben en genelinden söylemek istedim.
Fakat termal macun değişeli 2 ay oldu. Hadi bu ayı meselesini gözardı etsek de bu kadar fazla performans düşümünün macundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
O zaman farklı bir sorun olabilir. Belki fanları tozlanmıştır ısınıyordur yada farklı herhangi bir sorun. Ondan daha fazla destek veremeyeceğim.

Yalnız cızırtı nedenini ne olduğunu bilmiyorum ondan gidip daha teknik bir destek alsanız daha iyi olabilir. Ben en genelinden söylemek istedim.

O zaman farklı bir sorun olabilir. Belki fanları tozlanmıştır ısınıyordur ya da farklı herhangi bir sorun. Ondan daha fazla destek veremeyeceğim.

İşin ilginç tarafı ise cızırtı sesinden sonra bu sorunun başlaması. Sıcaklık, macun ve cızırtıyı yan yana getiremiyorum bile. Cızırtı depolamadan kaynaklı mı diye HDD'yi ve SSD'yi test ettim ikisinde de FPS çok azdı.

Geri
Yukarı