HP Stream 11 Pro notebook için işletim sistemi önerisi

AsiLCyp

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sorum olacaktı; HP stream 11 Pro notebook var SD kart almadan önce Chrome'a bile girerken hafıza dolu olduğu için kendini kapatıyordu. Chrome, PC uyarı veriyordu. Buna işletim sistemi yüklemek istiyorum temiz bir kurulum yapmak istiyorum yani fakat depolama alanı çok az üstünde entegre 32 GB bir SSD bulunuyor. SD kart ile 128 GB destek verdim yeni aldım kartı, fakat işletim sistemini SSD'ye kurmak gerek diye düşünüyorum kalan her şeyi diğer depolama birimine yüklenecek, acaba en az depolama yeri kaplayacak bir işletim sistemi önerir misiniz?

İncelemek isterseniz Notebook'un link bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint, AntiX, MX Linux, Debian Stable Nonfree Xfce.
Ekleme: Windows 10 hariç diğer hiçbir Windows'u önermem. Windows 10 o sistem de donabilir. Tavsiyem Linux dağıtımlarıdır. Yazdığım dağıtımları rahatça kullanabileceğinizi düşünüyorum. Özellikle Mint.

Merhabalar. Bir sorum olacaktı; HP stream 11 Pro notebook var SD kart almadan önce Chrome'a bile girerken hafıza dolu olduğu için kendini kapatıyordu. Chrome, PC uyarı veriyordu. Buna işletim sistemi yüklemek istiyorum temiz bir kurulum yapmak istiyorum yani fakat depolama alanı çok az üstünde entegre 32 GB bir SSD bulunuyor. SD kart ile 128 GB destek verdim yeni aldım kartı, fakat işletim sistemini SSD'ye kurmak gerek diye düşünüyorum kalan her şeyi diğer depolama birimine yüklenecek, acaba en az depolama yeri kaplayacak bir işletim sistemi önerir misiniz?

İncelemek isterseniz Notebook'un link bırakıyorum.
GNU/Linux dağıtımlarını deneyebilirsiniz. Tercihen Mint Xfce.

Windows 10 deneyin ama sıkıntı çekerseniz, Windows 8.1 mantıklı.

Baktım sistem gereksinimlerine ikisi de 32 Bit için 16 GB yer diyor. Öyle denerim bir

Linux Mint Xfce olabilir, Windows'a göre daha az yer kaplıyor.

Linux Mint 18 "sarah" - Xfce (32-Bit)​

bu uygun mudur? kullanımı zor mu hiç deneyimim yok mantık herhalde aynıdır

Baktım sistem gereksinimlerine ikisi de 32 Bit için 16 GB yer diyor. Öyle denerim bir

Linux Mint 18 "sarah" - Xfce (32-Bit)​

bu uygun mudur? kullanımı zor mu hiç deneyimim yok mantık herhalde aynıdır
Mint 20.1 kurun. 32 Bit kuracaksanız da Mint 19.

İlla Windows kuracaksanız Windows 8.1 Single Language:

Veya GNU/Linux dağıtımı olan Mint XFCE olabilir.

Teşekkürler.
Rufus ile USB'ye atacağım Linux'un ISO dosyasını MBR mı atmam gerek GPT mi? NTFS mi FAT32 mi olmalı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı