HP TouchSmart 310-1020 PC'de MxM Portu Mevcut mu ?

• Konuyu başlatan BronzeBlink
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

BronzeBlink

Ziyaretçi
Selam arkadaşlar HP TouchSmart bilgisayarım var. Üzerinde HD 4270 ekran kartı var yani vasat bi kart. Ben bu kartı değiştirmek istiyorum ama sanırım kart anakarta entegre :( Biraz Araştırdım (çok küçük bi araştırma yanlış olabilir :D ) ve Anakart üzerinde MxM portu olabileceğini öğrendim.

Sonra TeknikServisi aradım aramızda aynen şöyle bi konuşma geçti ;

Ben : Merhaba Hp TouchSmart bilgisayarımın anakartı üzerinde MxM portu olup olmadığı öğrenmek istiyorum.

T.Serv : O ne yav ?

Şimdi MxM portunun olduğu var sayıp bazı sorular sormak istiyorum ;

- MxM portu olsabile MxM uyumlu kartı nerden bulucam ?

- Benim şuanki kartım HD 4270 bundan daha iyi MxM ile uyumlu kart varmı ?

- Ana kartla uyumlu olup olmayacağını nerden bile bilirim ?

- Kartı soğutmak için ne yapıcam yer kısıtlı çünü pc de kasa yok sadece monitor AİO bi pc

- MxM uyumlu en iyi kartı alsam kartla neler yapabilirim ?

Bu Konuda yardımlarınızı bekliyorum umarım konuyu çok uzatıp sıkıcı olmamışımdır :D

Çok Büyük İhtimal AnaKartın Resimi :
c02563448.jpg

HP gibi her şeyi nasıl daha ucuza mal ederim gibi bir düşünce ila hareket eden firmanın, dahili ATI Radeon HD 4270 grafik işlemcisi olan bilgisayara MxM portu koyacağını hiç mi hiç sanmıyorum. Verdiğin görselde o portun olmaması bir kenara, olmayan bir sisteme ekran kartı takamazsın, zira kasa ekran kartı olmayacak şekilde tasarlandığı için hem alan hem de soğutma açısından buna uygun değildir.

Bunun dışında herhangi bir ekran kartı çözümü yok mu abi :( Kullandığım pc yi (TouchSmart 310-2010) ne kadara kime satabilirim? Sırf bu ekran kartı yüzünden çok sevdiğim bilgisayarı satmak istiyorum. Yerine 1500 - 1750 arası bi pc toplamak istiyorum. PC'yi satıp bu paranıın ne kadarını toplayabilirim, bilgin var mı abi?

Özellikle sanırım bunlar:

• AMD Athlon II X2 240e
  • 4GB PC3-8500 DDR3 Memory
  • 750GB 7200rpm SATA
  • 8x Çift Katman LightScribe DVD Yazıcı
  • 20" WSXGA+ (1600x900) Çoklu dokunmatik Monitör ve ATI Radeon HD 4270 Dahili Grafik İşlemci
  • Intel HDA Audio ve Stereo Hoparlör
  • Gigabit Ethernet, 802.11b/g/n Wireless
  • Altı adet USB 2.0, 6-in-1 Card Reader, 1.3 Megapixel Webcam
  • 20" x 17.5" x 4.1"
  • Windows 7 Home Premium, Office Starter, TouchSmart, Cyberlink DVD Suite, Norton Internet Security

Dell'in bu modeli senin PC ile çok benzer özelliklere sahip, fakat Full HD ekranı var. Sıfır fiyatı 1500 TL. Senin sistemde ekran 1600 x 900 ve 20". İkinci el olduğunu da hesaba katarsak bence 800 - 1000 TL civarında bir ederi var.

Çok teşekür ederim Recep abi sende olmasan :D

Nerde satabilirim? 1000 TL'ye sattığımı var sayarsak 1500 TL'ye iyi ve yeni nesil oyunları yüksek çözünürlükte oynicak bi pc toplamam mümkün mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı