HP Type-C to HDMI ile HP ENVY 13" Uyumu

58362

Kilopat
Merhabalar, bu hafta acilen bu ( https://store.hp.com/us/en/pdp/hp-usb-c-to-hdmi-20 ) linkteki HP Type-C to HDMI 2.0 dönüştürücüsünü almam gerekiyor ama uyumlu olup olmadığını bir türlü anlayamadım. Bilgisayarım HP ENVY 13" AD100NT, maalesef ki bu cihazda Thunderbolt3 yok ve sadece DisplayPort Alternate Mode ile Type-C üzerinden görüntü verebiliyor. HP forumlarında aynı seri bilgisayar kullanan kullanıcılar kullandıkları aksesuarların modelini belirtmese de HP dönüştürücü kullandıklarında görüntü alabildiklerini ve DP alt mode destekli dönüştürücülerin çalıştıklarını belirtmişler. Ben riske girmek istemiyorum malum Türkiye kargo sistemi, iade işlemleri falan.
Konu çok acil yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta USB girişi dışında giriş yok mu? HDMI, DP, VGA vs.
Cihazın adını ve modelini belirttim Google den aratabilir siniz. Type-C 3.1 Gen1 x2(DP 1.2, Power Delivery), 2 tane normal USB, DC güç girişi, SD kart girişi ve kulaklık girişi var. Ayrıntıyı zaten verdim sadece Type-C üzerinden DP 1.2.
Belirttiğim adaptör, modelini verdiğim cihaza uyar mı, DP Alt Mode desteği var mı.
Bilgisi olan arkadaşlar da cevap verebilirse çok sevinirim gerçekten acil bir konu.

Laptopunuzda DP Alt Mode var (yani dönüştürücü kullanarak Type-C üzerinden DisplayPort kablosu ile görüntü alabilirsiniz) fakat monitörünüz HDMI girişli olduğu için uyum sağlamazlar.
3 önerim var:
  1. Müşteri hizmetlerine-posta atın ve durumunuzu bildirin size yardımcı olurlar.
  2. Monitörü iade edin ve DP girişli bir monitör seçin.
  3. Bir tane Type-C to DP dönüştürücü alın, 1 tane DP to HDMI dönüştürücü alın ve bunları DisplayPort kablosu ile birbirine bağlayın. (Çok zahmetli olur bu en son çare.)

Arkadaşlar, belirttiğim dönüştürücü DP Alt mode destekliyor mu? Lütfen konuya hakim kişiler yazarsa sevinirim vaktim yok. İhtiyacı olanlara da yardım etmiş olursunuz. Desteklemiyor ise DP alt mode destekleyen Type-C to HDMI 2.0 dönüştürücü önerebilirseniz sevinirim.
Konuyu hortlattım ancak ihtiyacı olan arkadaşlar için;
Unitek Type-C to HDMI (DP Alt Mode) Adapter alabilirsiniz. Apple sponsor markası, halen var ise Apple'ın kendi sitesinden temin edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı