Çözüldü HP Envy 13 Type-C ile şarj olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Exexcellent

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
HP Envy 13-BA1008NT marka model notebook sahibiyim.
Ürünümü 65W kendi orijinal şarj aleti ile kullanıyorum ama artık yanımda onu taşımak istemiyorum.

Üründe şarj girişi dışında Type-C girişi bulunuyor Thunderbolt ve PD destekli.

65 ya da 75 W şarj adaptörü alsam ona Type-C kablosu takıp ürünü şarj edebilir miyim? Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca eğer oluyorsa bu şekilde kullanmanın ürüne bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Portun Thunderbolt ve DP destekli olduğunu nereden öğrendiniz? Datahseet içinde ben böyle bir veri göremiyorum. Güç dağıtımı yazıyor, büyük ihtimal şarj olabilir fakat dediğim gibi Thunderbolt ve DP o portta yok görünüyor. DisplayPort ve uykuda şarj özelliği var. Standart bir Type-C kablonuz varsa normal bir adaptör ile test yapın, ona göre yüksek watt değerli bir adaptör alınırsınız. Benim Windows laptopum Type-C üstünden şarj olmuyor mesela. Ekstra olarak DP demek laptop üstünden diğer cihazları şarj ederken sürümüne göre hızlı şarj demektir. 100W gibi bir mantığı yok direkt. Üretici kendine göre yapılandırıyor.

Anladım peki normal USB to Type-C kablo ile şarj olur mu yoksa kabloda da belirli bir standart destek vs olması gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Portun Thunderbolt ve DP destekli olduğunu nereden öğrendiniz? Datahseet içinde ben böyle bir veri göremiyorum. Güç dağıtımı yazıyor, büyük ihtimal şarj olabilir fakat dediğim gibi Thunderbolt ve DP o portta yok görünüyor. DisplayPort ve uykuda şarj özelliği var. Standart bir Type-C kablonuz varsa normal bir adaptör ile test yapın, ona göre yüksek watt değerli bir adaptör alınırsınız. Benim Windows laptopum Type-C üstünden şarj olmuyor mesela. Ekstra olarak DP demek laptop üstünden diğer cihazları şarj ederken sürümüne göre hızlı şarj demektir. 100W gibi bir mantığı yok direkt. Üretici kendine göre yapılandırıyor.

Çözüm
Normal telefon şarj aletini taktım düşük hızda şarj işlemi dedi.

Burada yazıyor Thunderbolt 3.0 bulunduğu.
Bildiğim kadarıyla Thunderbolt olan soketler 100W'a kadar şarj destekliyor.

Normal telefon şarj aletini taktım düşük hızda şarj işlemi dedi.

Burada yazıyor Thunderbolt 3.0 bulunduğu.
Bildiğim kadarıyla Thunderbolt olan soketler 100W'a kadar şarj destekliyor.

Bilgi yanlışı var, üründe Thunderbolt yok. Type-C var bir tek. Maksimum kac watt ile şarjl olabilir tam bir bilgi yok.

Evet hocam haklıymışsınız servisle görüştüm.
Thunderbolt desteği bulunmuyor.
Şarj olabiliyormuş o porttan.
Görüntü aktarımı da oluyormuş ama thunderbolt olmadan nasıl olacak o iş tam anlayamadım çevirici ile mi oluyor acaba?

Görüntü aktarımı da oluyormuş ama Thunderbolt olmadan nasıl olacak o iş tam anlayamadım çevirici ile mi oluyor acaba?

Hayır herhangi bir şeye gerek yok. Dediğim gibi Type-C portu DisplayPort destekli. Type-C to hdmı/displayport bir kablo alırsanız görüntü alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı