HP Victus 15 FA1033NT boşta fanlar çalışıyor

numanert

Hectopat
Merhaba, 3-4 gün önce Hepsiburada üzerinden HP Victus (4050 75W- i5 13500H) model bir laptop aldım. Laptopun şu an için performansı falan iyi fakat laptopta tek sorunum fanlarından tiz bir ses (tıslama sesi gibi) bir ses geliyor. Laptop boştayken bile fanlar çalışıyor (işlemci boştayken 40 derece) ve bu tıslama sesi laptopu oyun harici günlük kullanımda beni bayağı rahatsız etti. Laptopta coil whine sorunu yok sesin fanlardan geldiğine eminim. Teknik servise göndersem ilgilenilir mi? Yoksa bu normal bir ses deyip geri mi gönderirler?

Eğer geri gönderirlerse kendim fan alıp fanları değiştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi olan bir cihazı açmanızı önermem. Biraz sabredin ve teknik servisine gönderin. Ekonomik olarak ülke pek hoş durumda değil. Ürünün elinde kalmasını istemezsin.

BIOS üstünden "fan always on" seçeneğini kapatırsanız boşta gerekli şartlar sağlanırsa fan durur. Ekstra olarak sesi kayıt edip buraya atabilir misiniz?

Sesi link üzerinden paylaştım.

Omen Gaming hub üstünde bilgisayarı hangi mod üstünde kullanıyorsunuz?

Default modunda kullanıyorum. İlginç bir şekilde quiet moduna alınca default modundan daha sesli oluyor. Quiet modu hiçbir işe yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Default modunda kullanıyorum. İlginç bir şekilde quiet moduna alınca default modundan daha sesli oluyor. Quiet modu hiçbir işe yaramıyor.

Aynı durum bende de var. Omen Gaming Hub son güncellemesinden sonra quiet mod nedense daha sesli oldu boşta.

Sesi link üzerinden paylaştım.

Mikrofon hava çıkışın dibinde galiba, öyleyse ben anormal bir ses duyamadım bu kayıtta.

Aynı durum bende de var. Omen Gaming Hub son güncellemesinden sonra quiet mod nedense daha sesli oldu boşta.

Mikrofon hava çıkışın dibinde galiba, öyleyse ben anormal bir ses duyamadım bu kayıtta.

Bilmiyorum ben mi abartıyorum ama tiz bir ses geliyor ve sessiz bir ortamda gayet duyulabilir bir ses.

Bir de bu videoya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı