Çözüldü HP Victus 15 i5 12450H Power limit nasıl kaldırılır?

• Konuyu başlatan Woex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 264
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Woex

Hectopat
Başlıktan da anlaşıldığı üzere laptopumda Power limit varmış bazı oyunlarda yetersiz performans gösteriyormuş gibime geliyor maksimum performansı nasıl alabilirim?

EC limit vardı diye biliyorum o modelde. ThrottleStop indirip tpl sekmesini atabilir misin? Cihazı da Omen Gaming Hub'dan performans moduna al.
Performans Modunda Kullanıyorum Zaten

Adsız.png

Dediklerinizi yaptım ve kaydettim Power limits olaylarını şans eseri gördüm bu yaptırdıklarınız ne işe yarıyor pek anlamasam dabilmek isterim.

MSR ve MMIO işlemci güç limitlerini kaldırıyoruz ancak EC limit varsa yaptıklarımız bir işe yaramayacak. EC limit var mı ona bakacağız şimdi.

Şimdi limits sekmesini açıp Clear çek. Sonrasında TS Bench açıp 120M'den 960M'e al ve testi başlat. Yanda limits ekranı da açık olsun. Test bitmeye yakın ThrottleStop ana ekranını ve limits sekmesini yolla.

MSR ve MMIO işlemci güç limitlerini kaldırıyoruz ancak EC limit varsa yaptıklarımız bir işe yaramayacak. EC limit var mı ona bakacağız şimdi.

Şimdi limits sekmesini açıp Clear çek. Sonrasında TS Bench açıp 120M'den 960M'e al ve testi başlat. Yanda limits ekranı da açık olsun. Test bitmeye yakın ThrottleStop ana ekranını ve limits sekmesini yolla.
Adsız.png
Sonuçlar Bunlar Test Bitince PL1 Yazan Sarıya Döndü

Geri
Yukarı