HP Victus 15 laptop çok ısınıyor

AnilDgn

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ekteki bilgisayarı almıştım tam 8 ay önce. Başlarda çok bakmadım ama dikkatimi yeni yeni çeken bir sorun var. Bilgisayar aşırı ısınıyor. Mesela boşta 55-60 derece arası, Opera ya da Chrome gibi tarayıcıları açınca 60-65 derece, oyun indirirken 80 ve oyunda iken 99-105 derece oluyor. Oyun ayarlarını mesela Medium'dan Low'a alınca değişim olmuyor sıcaklıkta. Başka bir konuya baktığımda otomatik fan ayarlarını Max yapın diyordu onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sizce bilgisayarımın sorunu nedir?

Merhaba, ekteki bilgisayarı almıştım tam 8 ay önce. Başlarda çok bakmadım ama dikkatimi yeni yeni çeken bir sorun var. Bilgisayar aşırı ısınıyor. Mesela boşta 55-60 derece arası, Opera'ya da Chrome gibi tarayıcıları açınca 60-65 derece, oyun indirirken 80 ve oyunda iken 99-105 derece oluyor. Oyun ayarlarını mesela Medium'dan Low'a alınca değişim olmuyor sıcaklıkta. Başka bir konuya baktığımda otomatik fan ayarlarını Max yapın diyordu onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sizce bilgisayarımın sorunu nedir?

Merhaba, PC'nizin durumu ne zamandır bu şekilde?

Merhaba, ekteki bilgisayarı almıştım tam 8 ay önce. Başlarda çok bakmadım ama dikkatimi yeni yeni çeken bir sorun var. Bilgisayar aşırı ısınıyor. Mesela boşta 55-60 derece arası, Opera'ya da Chrome gibi tarayıcıları açınca 60-65 derece, oyun indirirken 80 ve oyunda iken 99-105 derece oluyor. Oyun ayarlarını mesela Medium'dan Low'a alınca değişim olmuyor sıcaklıkta. Başka bir konuya baktığımda otomatik fan ayarlarını Max yapın diyordu onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sizce bilgisayarımın sorunu nedir?

Victus 15'ler ısınma sorunlu maalesef. Laptop soğutucu alın desem ne denli etkili olur bilemem.

Victus Gaming PC'ler genelde böyledir ama çözümü vardır, oyunda iken tek şikayetiniz ısınma sorunu mu başka sıkıntılarda var mı?

Isınma var FPS'te de biraz sıkıntı var gibi tam performansını veremiyor onun dışında yok.

Konumlandırmanız doğru mu laptopu. Altı boş olmalı. Windows 10 yükleyin bir. Driverlarınıza bakın. Kasada kronik sorun var mı bilmiyorum HP kullanıcısı değilim. Macun yenileyin bir.

Komunlandırma doğru Windows 10 var zaten driverlarda güncel Macun'a bakamadım ama.

Termal macun önemli bir de sistem sıfır olduğu için parçaların gerçekten yazdığı gibi geldiğini bilemeyiz güvendiğiniz bir bilgisayarcıya önce parçaların doğru mu olduklarını sorun doğruysa eğer bilgisayarcı yüksek ihtimal sorunun macunda olduuğunu anlayıp macunu yenileyecektir.
Yardımcı olduysam çözüm seçenğine tıklarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı