HP Victus 15 RTX 3050 FurMark testinde 64 derece normal mi?

Hocam 6 dakika yaptım 68 çıktı Max fan hızını Max aldım bide performans ayarı default da
70 üstünü görür o cpu + gpu zorlayan oyunlarda. Victus'lar öyle.
Victus'ların performans ayarlarını bilmiyorum yüksek performansa alın ve 10 dakıka bekleyın 68 dereceler normal sıcaklıklar kapatmanıza gerek yok 77-79 sonrası risklidir.
Ekran kartlarında laptoplar için riskli değer bence 80 veya 85 dereceden sonrası hostpot bu derecelerden sonra sınıra dayanıyor.

70 üstünü görür o cpu + gpu zorlayan oyunlarda. Victus'lar öyle.

Ekran kartlarında laptoplar için riskli değer bence 80 veya 85 dereceden sonrası hostpot bu derecelerden sonra sınıra dayanıyor.
Hocam bugün toplam yarım saate yakın furmark yaptım bilgisayara bir zarari olurmu

Hocam konudan bağımsız bir soru soracağım arkadaşımda excalibur g770 Intel i5 12450H rtx 3050 4 GB ekran kartı var furmark yapsa tahmini kaç derece görür ve excaliburlar da ısınma problemi varmı ?
Cpu ile gpu'yu aynanda zorlamazsan piyasadaki hiçbir laptop soğutması çalıştığı sürece RTX 3050 ile 85 dereceyi geçmez (Bakımı yapılmışsa). Isınma problemleri furmark değil AIDA 64 Extreme ile Gpu + Cpu testini yaparak öğrenebilirsiniz. Yüzde kaç throttle yaptığı ve limit yiyip yemediğini ki throttle de limit oradan ısınma problemi var mı ? Yok mu ? Anlarız. Ha bir de throttlestop uygulamasının limits kısmı da bunda faydalı oluyor.

Cpu ile gpu'yu aynanda zorlamazsan piyasadaki hiçbir laptop soğutması çalıştığı sürece RTX 3050 ile 85 dereceyi geçmez (Bakımı yapılmışsa). Isınma problemleri furmark değil AIDA 64 Extreme ile Gpu + Cpu testini yaparak öğrenebilirsiniz. Yüzde kaç throttle yaptığı ve limit yiyip yemediğini ki throttle de limit oradan ısınma problemi var mı ? Yok mu ? Anlarız. Ha bir de throttlestop uygulamasının limits kısmı da bunda faydalı oluyor.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim iyi geceler

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı