HP Victus 15 Valorant'ta GPU sıcaklığı 76 derece oluyor

Cihazdan cihaza değişir zaten parçalar ne kadar sıkışıksa o kadar fazla ısınır, laptoplar sıkışık olduğu için sıcaklığın fazla olması normal dedim ben.

Anlıyorum sıcaklığın fazla olması belli oranda normal ama zaten firmalar bunu denklemek için watt değerini düşürüyor gördüğünüz üzere zaten 75W fakat YouTube'da gördüğüm testlerde(laptop testleri) de aynı ekran kartının sıcaklığı 55-60 derece civarında oluyor.

Oyun haricinde arka planda diğer uygulamalar açık mı?

Bu arada sadece oyun içinde değil gerek masaüstü gerek YouTube gibi sekmelerde vakit geçirirken de standartların üstüne çıkıyor ekran kartı ve işlemci sıcaklığım ama Valorant'ta işlemcim normal hatta belki düşük, ekran kartım çok ısınıyor.

Anlıyorum sıcaklığın fazla olması belli oranda normal ama zaten firmalar bunu denklemek için watt değerini düşürüyor gördüğünüz üzere zaten 75W fakat YouTube'da gördüğüm testlerde(laptop testleri) de aynı ekran kartının sıcaklığı 55-60 derece civarında oluyor.

Bu arada sadece oyun içinde değil gerek masaüstü gerek YouTube gibi sekmelerde vakit geçirirken de standartların üstüne çıkıyor ekran kartı ve işlemci sıcaklığım ama Valorant'ta işlemcim normal hatta belki düşük, ekran kartım çok ısınıyor.
Bir temiz kurulum deneyin derim.

7 ay olmuş siz alalı, tozlu bir ortam ise fanların arası tozla dolmuştur. Temizlemeniz büyük oranda fark yaratır. Ben 3 ayda bir fanların tozunu alıyorum ve 8-9 derece fark ediyor.

Geri
Yukarı