Elektronik HP Victus 16.1" 19999TL

Hocam adamın bütçesinin çok üstünde 5k oynuyor arada bide o fiyatlara çıksa 12.nesil işlemci tercih etmesi daha uygun olurdu.
Ben alacağım ama 12. nesil işlemcinin fiyatı ile attığım linkteki ürünün fiyatı arasında kafadan 2-2100 lira oynuyor. sırf bir nesil için değer mi? Mux switch var ikisinde de o yüzden HP'den ziyade bunu istiyorum. Tabii bir de 17.3" olması yüzünden. Tekrar ediyorum taksitli alacağım o yüzden hangisi mantıklı sizce?

Ben alacağım ama 12. nesil işlemcinin fiyatı ile attığım linkteki ürünün fiyatı arasında kafadan 2-2100 lira oynuyor. Sırf bir nesil için değer mi? MUX Switch var ikisinde de o yüzden HP'den ziyade bunu istiyorum. Tabii bir de 17.3" olması yüzünden. Tekrar ediyorum taksitli alacağım o yüzden hangisi mantıklı sizce?

Hocam 16.1 olanların ekranı da yeterli 15.6 olanlardan büyük bir de HP Victus laptoplar çok sessiz ben bundan etkilendim.

Bunu tavsiye ederim kesinlikle bunu al hazır indirimde kar etmiş olacaksın. Hem DDR5 var hem işlemci yeni nesil hem SSD çok hızlı 6000 seviyelerinde hızı vardı sanırsam. Tamamiyle yeni bir laptop indirimde hemen tereddütsüz almanı tavsiye ederim.

Yeni konu açmanız daha iyi olurdu, ekstra olarak Victus'ta MUX yok 12500H modelide 100W. Tulpar MUX'lu ve 130W. Biraz daha koyabilirseniz buna veya 20.4'e bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam 16.1 olanların ekranı da yeterli 15.6 olanlardan büyük bir de HP Victus laptoplar çok sessiz ben bundan etkilendim.

Bunu tavsiye ederim kesinlikle bunu al hazır indirimde kar etmiş olacaksın. Hem DDR5 var hem işlemci yeni nesil hem SSD çok hızlı 6000 seviyelerinde hızı vardı sanırsam. Tamamiyle yeni bir laptop indirimde hemen tereddütsüz almanı tavsiye ederim.
1670527089929.png

hp victus 16-d1023nt modelinde hız böyle baya yüksek.

Yeni konu açmanız daha iyi olurdu, ekstra olarak Victus'ta MUX yok 12500H modelide 100W. Tulpar MUX'lu ve 130W. Biraz daha koyabilirseniz buna veya 20.4'e bakmanızı tavsiye ederim.

Monster'lerde MUX olması avantajlı 20.3 var bende bile MUX var. Ancak attığınızda RAM DDR4 ve önemli bir fiyat farkı var HP markası da daha kalitedir desek hala HP Victus almalı diyorum.

Çok iyi dediniz lakin ben halen kararsızım. Ddr5 ram ile ddr4 arasındaki performans farkını bilmiyorum bü yüzden tulpar çekici geliyor. Hem tulpar i7, victus i5. Her ne kadar yeni nesil olsa da önceki nesilin i7sinden güçlü değil. Kaldı ki victusun ekran kartı 105w.

Çok iyi dediniz lakin ben halen kararsızım. Ddr5 ram ile ddr4 arasındaki performans farkını bilmiyorum bü yüzden tulpar çekici geliyor. Hem tulpar i7, victus i5. Her ne kadar yeni nesil olsa da önceki nesilin i7sinden güçlü değil. Kaldı ki victusun ekran kartı 105w.
i7 12700h olan monster bütçeniz yetiyorsa en mantıklısı.

Dediğim gibi arada 2100 TL fiyat farkı var ve taksitli alacak olsam bile azımsayamıyorum. Sanırım Tulpar 20.4 alacağım. Tabii yine de önerilere açığım daha indirimler bitmedi.

Çok iyi dediniz lakin ben halen kararsızım. DDR5 RAM ile DDR4 arasındaki performans farkını bilmiyorum bü yüzden Tulpar çekici geliyor. Hem Tulpar i7, Victus i5. Her ne kadar yeni nesil olsa da önceki nesilin i7'sinden güçlü değil. Kaldı ki Victus'un ekran kartı 105W.

Hocam watt farkı çok az bir FPS farkı getiriyor birkaç FPS olarak tahmin ediyorum. DDR5 yeni bir teknoloji bunu almanız daha uzun vadeli olur ayrıca çok daha hızlı. SSD olarak da çok hızlı HP olan. İşlemciler arasında çok bariz bir fark yok gibi internete bakılırsa. Bende Monster boşta fan sesi çıkartıyor açıkçası HP Victus çok sessizdi. Ben tavsiyemi yaptım siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı