HP Victus 16 cmOS checksum is invalid hatası

johnwick_72

Femtopat
Daha fazla  
Laptopu ilk aldığımda aynı hatayı vermişti, bilgisayarcı tanıdığımla bayağı uğraşmıştık en sonunda yeni BIOS kurarak çözmüştük sorunu.
Üzerinden aylar geçti, bugün durup dururken laptop siyah ekran oldu yeniden açtığımda aynı hata ile karşılaştım. (HP için hata kodu 502)
HDMI üzerinden harici bir monitöre bağladığımda görüntü alıyorum. Windows normal bir şekilde açılıyor ancak laptop ekranında hiç görüntü yok.
Nasıl çözebilirim?

Laptopu ilk aldığımda aynı hatayı vermişti, bilgisayarcı tanıdığımla bayağı uğraşmıştık en sonunda yeni BIOS kurarak çözmüştük sorunu.
Üzerinden aylar geçti, bugün durup dururken laptop siyah ekran oldu yeniden açtığımda aynı hata ile karşılaştım. (HP için hata kodu 502)
HDMI üzerinden harici bir monitöre bağladığımda görüntü alıyorum. Windows normal bir şekilde açılıyor ancak laptop ekranında hiç görüntü yok.
Nasıl çözebilirim?

BIOS datasi bozulmus ustunkoru yapabilecegin şey en son BIOS dosyasini indirip yeniden kurmayi denemek, eger bu sekilde cozulmuyorsa laptopu acip ana bataryayi ve BIOS pilini bulup sokup 5 dakika bekleyip tekrar monte etmek. BIOS pilin omrunu tamamlamis veya hatali uretim olabilir yenisiyle degistirmen gerekebilir. BIOS'u fabrika ayarlarina almayi unutma.

Hocam çok garip bir şey oldu, bu sorunu önceden yaşadığımda amd driverları ile yaşamıştım.
AMD autodetect programı indirince felan olmuştu eskiden. Aklıma bu geldi ve hp uygulamasından discrete moduna aldım sadece ekran kartı ile çalıştırınca tekrardan ekran geldi şuan. İşlemcim amd ryzen 7840hs bu arada

Laptop olduğu için şuan deneyemiyorum

Hocam çok garip bir şey oldu, bu sorunu önceden yaşadığımda amd driverları ile yaşamıştım.
AMD autodetect programı indirince felan olmuştu eskiden. Aklıma bu geldi ve hp uygulamasından discrete moduna aldım sadece ekran kartı ile çalıştırınca tekrardan ekran geldi şuan. İşlemcim amd ryzen 7840hs bu arada
O zaman bir şekilde ddu ile driverı kaldırın temiz sürümünü bulun önerilen olanı indirin hocam.

Hocam çok garip bir şey oldu, bu sorunu önceden yaşadığımda AMD driverları ile yaşamıştım.
AMD autodetect programı indirince falan olmuştu eskiden. Aklıma bu geldi ve HP uygulamasından discrete moduna aldım sadece ekran kartı ile çalıştırınca tekrardan ekran geldi şu an. İşlemcim AMD Ryzen 7840HS bu arada

Sen yine soylediklerimi yap laptopu pilde kullanman gerekirse falan ihtiyacin olur Dual GPU moduna.

Sen yine soylediklerimi yap laptopu pilde kullanman gerekirse falan ihtiyacin olur Dual GPU moduna.
Bunu denemeden önce bios güncel sürümünü tekrar yükledim bende yüklü olmasına rağmen ve çözülmemişti. AMD işlemcimin görüntü sürücüsü sıkıntılı olabilir mi? bios sorunlu değilse pil sorunlu diyebilir miyiz?

Bunu denemeden önce bios güncel sürümünü tekrar yükledim bende yüklü olmasına rağmen ve çözülmemişti. AMD işlemcimin görüntü sürücüsü sıkıntılı olabilir mi? bios sorunlu değilse pil sorunlu diyebilir miyiz?
Ben hala sorunun pilde olduğunu düşünüyorum :D ama siz yinede dediğim driver olayını bi deneyin hocam.

Pil sorunluysa BIOS sorunlarina yol acar zaten. Surucu kurmak zor is degil kurarsin surucuyu calisirsa calisir, calismazsa sorun baska yerdedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı