HP Victus 16-D1011NT aldım

Arkadaşlar bu cihazı şimdi sipariş verdim. Uzun süren araştırma ve kararsızlıklar sonucunda bu cihazda biraz önceki fiyat düşüşünden sonra satın aldım. İyi mi ettim kötü mü bilmiyorum göreceğiz :) Hepsiburada'da 23699'e düştü almayı düşünenleri bilgilendirmek istedim.

HP laptop iyidir. Bizzat kullanıyorum. Gerçekten performanslı bir bilgisayar markası. Hayırlı olsun. :)

Ekran parlaklığının düşük kaldığı ve beyazın sarı gibi göründüğü yazıyor internette böyle bir şey varsa yazabilir misiniz?
Ekran parlaklığını max yaptığımda ev içinde perdeler kapalıyken falan bakamıyorum kısmak zorunda kalıyorum %30 seviyelerinde kullanıyorum. Güneş ışığında hiç deneyemedim hep akşamları evde olduğum için. Bugüne kadar 10 yıllık bir pc kullandığım için şimdi karşılaştırma da yapmam yanlış olacak bana kalsa 10/10 ekran 😄

Beyazın sarı görünmesi gibi bir şey de farketmedim beyaz beyaz gibi yani.

Bunların dışında daha oyun da oynayamadım ancak pcyi oldukça sevdim. Tasarımı falan çok şık. Kapak sallanma mevzusu vardı ama bendeki hiç de o videodaki gibi sallanmıyor.

Güzel cihaz. Ben de tek fark 3050 Ti içermesi olan 1023nt modelini kullanıyorum. 3060 içeren model almak isterdim ama kendim bireysel çalışmıyorum henüz ve bunu ailemin parası ile aldığım için en azından 4000₺ daha yükseltmek istemedim(Ki muhtemelen izin vermezlerdi zaten)

Elinize ulaşınca kısa bir inceleme yapabilir misiniz? Yakında alacağım ama ekran konusunda çok şikayeti olduğu için emin olamadım.
Sallanmasını diyorsanız, o biraz fazla abartılıyor. O kadar fazla sallanmıyor ve sallanması kalıcı bir sorun çıkarmıyormuş. Ben şu an 3 aydır falan kullanıyorum ve sorun yaşamadım başka daha eski kullanıcılar da yazmıştı "Kalıcı bir sorun, gevşeme vs. olmuyor" diye.

Güzel cihaz. Ben de tek fark 3050 Ti içermesi olan 1023nt modelini kullanıyorum. 3060 içeren model almak isterdim ama kendim bireysel çalışmıyorum henüz ve bunu ailemin parası ile aldığım için en azından 4000₺ daha yükseltmek istemedim(Ki muhtemelen izin vermezlerdi zaten)

Sallanmasını diyorsanız, o biraz fazla abartılıyor. O kadar fazla sallanmıyor ve sallanması kalıcı bir sorun çıkarmıyormuş. Ben şu an 3 aydır falan kullanıyorum ve sorun yaşamadım başka daha eski kullanıcılar da yazmıştı "Kalıcı bir sorun, gevşeme vs. olmuyor" diye.
Parlaklık 250nit ve çoğu modelde ya 250 ya 300 oluyor zaten. Sarı görünme meselesi sonradan alan birinde görmüştüm ama benimkinde yok. Yani genel bi şey değil.

Hocam hayırlı olsun. Bende de bir alt modeli var 3050 Ti olan. 1 buçuk 2 aydır kullanıyorum, gayet memnunum. Isınma konusunda da gayet başarılı. Hayırlı olsun diyeyim.

Parlaklık 250nit ve çoğu modelde ya 250 ya 300 oluyor zaten. Sarı görünme meselesi sonradan alan birinde görmüştüm ama benimkinde yok. Yani genel bi şey değil.

Bütçeyi arttırıp Asus aldım hocam, sağolun yine de.

Gayet mantıklı bir tercih olmuş. Güle güle kullanın. Yalnız HP'lerde genellikle adaptör aşırı ısınabiliyor haberiniz olsun. Adaptörleri kronik sorunlu çünkü. HP yetkili servisinden yenisini isterseniz de bedavaya gönderiyorlar. Onun dışında laptop aşırı fazla toz tutabilir (benim Omen'de oluyor Victus'larda olmayabilir.) Normalden daha sık arkasını açıp temizlemeniz gerekebilir, ancak genelde HP laptoplarda bunu yapmak garantiyi de bozmuyor. Yine de yetkili servise sormanız daha mantıklı olur. Güle güle kullanın.

Kasasının plastik olduğunu görmüştüm. İleride sorun çıkarabilecek bir plastik mi acaba? Çünkü yabancı incelemelerde hep kasa kalitesinin kötü olduğunu vurgulamışlar ki yıllarca kullanılması gibi bir durumda kasadan dolayı problem çıkabilir mi merak ediyorum.

Geri
Yukarı