HP Victus 16-D1021NT i5-12500H 2.5 GHz gözüküyor

bunbun33

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ben HP Victus 16-D1021NT modelini kullanıyorum burda normalde 3 GHz diyor varsayılan hız olarak ama Windows 11'de 2.50 yazıyor BIOS'da 3100 diyordu. Neden böyle gösteriyor? Normal mi bu acaba? İşlemcide bir sorun mu var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    17,6 KB · Görüntüleme: 61
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yük altında işlemci frekansı yükseliyorsa sıkıntı yok hocam.
Hocam yüksek pperformans yazmıyor

@Barisdkmn hocam aida üzerinden yük altında frekansın yükselip yükselmediğini anlayabilir miyim test yok mu anlayabileceğim

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Merhaba, bunu da eklemek istiyorum, bazen bilgisayar kendi programları vardır Monster ( monster kontrol center) gibi Acer( Nitro) gibi ASUS gibi, orada da yüksek performans ayarları vardır veya güç tasarrufu ayarı vardır. Eğer sizin laptopta oyle bir program varsa onu kontro0l edebilir misiniz? İyi günler.

Hocam yüksek pperformans yazmıyor

@Barisdkmn hocam AIDA üzerinden yük altında frekansın yükselip yükselmediğini anlayabilir miyim test yok mu anlayabileceğim?

Görev Yöneticisi'ni arkada açın, oradan kontrol edin. Anlık GHz yazar orada. Videodaki gibi nihai performansı da açabilirsiniz ama önermem. Çok ısınıyor işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Görev Yöneticisi'ni arkada açın, oradan kontrol edin. Anlık GHz yazar orada. Videodaki gibi nihai performansı da açabilirsiniz ama önermem. Çok ısınıyor işlemci.
Hocam hp supportla görüştüm bir intelin extreme tuning programıyla test yaptı uzaktan 4.2 ghz'e kadar çıktı ve intelin sitesinden baktık verimlilik çekirdeklerinin maximum frekansı 3.3 yazıyor. Yani temel çalışma frekansı 3.3 değil galiba internette bilgi kirliliği var başka aynı işlemcili laptop kullanan varsa onda kaç diyor acaba yardımcı olabilirse sevinirim
bu sitede de frekans 2.5ghz yazıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı