HP Victus i5-12500H işlemci hızı 2.5 GHz'ye düştü

yakop61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önceden hatırlayacağınız üzere Excalibur G770 ısınmadığı zaman açılmıyor bilgisayarın sahibiyim. Bilgisayarım SSD'yi değiştirirken tornavidanın kayması üzerine anakartta 2 küçük parçayı kırmam üzerine anakart arızası verdi ve artık açılmıyor. Bilgisayarcıya götürdüm. 3 farklı anakart tamiri yapan bilgisayarcıya götürdüm yapamadılar.

Yeni bilgisayar aldım HP Victus model...Windows 11 kuruluydu. Sevmediğim için Windows 10 yükledim 19xx bilmem ne sürü müydü? Ne yaptıysam ses driverını yükleyemedim. Sonra tekrar format attım ve 22H2 sürümünü yükledim. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. İlk yüklediğim 19xxli olanda fotoğrafta belirttiğim işlemci((i5-12500H notebook)) hızım 3.11 GHz gözüküyordu. Sonradan yüklediğim 22H2 sürümlü Windows'ta 2.5 GHz gözüküyor. Canımı sıktı bu olay. Bunu nasıl düzeltirim? Bir de Intel Arc Control'de 3.11 GHz gözüküyor. Kafam karmakarışık oldu yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    331,9 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.png
    2.png
    905,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Ya zaten bilgisayar>sağ tuş> özellikler tıklayınca 3,11 GHz yazıyordu format attım 2.5 GHz oldu onu soruyorum zaten...

İşlemcinizin frekans düşürmesi, ya sıcaklıktandır, ya da Denetim Masası'ndan uygun güç programı seçilmediğindendir, ilk önce şu yolu izleyin Denetim Masası- Sistem ve güvenlik- Güç Seçenekleri-Yüksek performansı seçin ardından plan ayarlarını değiştir- gelişmiş güç ayarlarını değiştir-oradan işlemci güç yönetimi sekmesini açtıktan sonra minimum ve maksimum işlemci yük durumunu 100 yapın, sıcaklıklar artış gösterecektir fakat aklınızdaki soru işareti gidecek ve performansta artış olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı