HP Victus 16-D1023NT vs Acer AN515-57

• Konuyu başlatan wuf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 286

wuf

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım?

Bunu oven de cok gömen de çok, bir türlü karar veremedim.

Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım?

Bunu oven de cok gömen de çok, bir türlü karar veremedim.

HP Valorant İşlemci tabanlı Renderde 1 nesil çok fark eder.

HP Victus daha önce kullanmadım ama ürünün kasası, dış görünüşü vs benim son birkaç yıldır severek ve sorunsuz olarak kullandığım HP Omen 15 modeline benziyor. Yazılım olarak HP daha iyi gibi geldi bana. Marka kalitesi olarak ve yeni nesil işlemciye sahip olmasından ötürü ben HP diyorum.

Bir diğer yandan yakın bir arkadaşımda Acer Nitro var ve tuhaf sorunlar yaşıyordu. Örneğin video izlerken veya internette dolaşırken laptop bir anda donuyordu vs. (sıfır almasına rağmen ve bu bahsettiklerim henüz ilk birkaç aylarda olmuştu). O laptopla arkadaşım epey uğramıştı, muhtemelen tekrardan alacak olsa Nitro tercih etmez. Yazılım veya kullanılan bileşen/malzeme kalitesi olarak düşük bir model diye düşünüyorum. Bu benim yakından bizzat yaşadığım bir örnek olduğundan paylaşmak istedim, her Nitro aynıdır/sorunludur diye bir iddiam yok kesinlikle. Alıp da memnun kalanlarda vardır mutlaka.

Özetle benim tercihim çok net HP Victus'tan yana olurdu. Arada 2bin liralık bir fark olmasına rağmen hem ekran kartının Ti olması hem de yeni nesil işlemciye sahip olması da cabası. İlgilendiğiniz ekran kartları için i5 işlemcinin yeterli olduğunu düşünüyorum ama siz yine de en iyisi almadan önce araştırın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı