HP Victus 16-D1041NT ThrottleStop limits PL1 kırmızı, thermal ve EDP other sarı oluyor

TPL sekmesini tekrar SS at. Embedded Control olarak geçer, @erengore bilgi verebilir sana bunun hakkında.
Ekran görüntüsü 2023-10-30 204254.png

Yanlış bilgi
Çözüm basit. Bak şimdi: HWiNFO'yu kur ve stres testine sok. CPU package watt değerine bak (HWiNFO'dan). Sıcaklıklar 87 derece cıvarındayken kaç Watt'ta çalısıyor onu öğren. Sonra PL1 ve PL2'yi o watt değerlerine ayarla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm basit bak şimdi HWiNFO'yu kur stres testine sok CPU pakage wat değerine bak (hwinfodan) sıcaklıklar 87 derece cıvarında kaç wat da çalısıyor onu öğren sonra PL1 ve PL2'yi o wat değeeine ayarla.

EC Limit bu, kullanıcı değistiremez.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231031_001701_Technopat.jpg
    Screenshot_20231031_001701_Technopat.jpg
    35,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
EC Limit ne merak ettim.

Bide değişmemesi neden kötü olsun adamların bi bildiği vardır ki koymuşlardır.
Embeeded Controller tarafındaki güç limiti işte. 3. Güç Limitleri.

Bir bildiği varsa da kötü yoksa da kötü çünkü piyasadaki diğer cihazlar o üst Watt değerlerini görürken bu CPU kalacak olduğu yerde.

Embeeded Controller tarafındaki güç limiti işte. 3. Güç Limitleri.

Bir bildiği varsa da kötü yoksa da kötü çünkü piyasadaki diğer cihazlar o üst Watt değerlerini görürken bu CPU kalacak olduğu yerde.
Ya gerçekten herkes atıp tutuyorda, ben gerçekten aynı işlemciyi yada ekran kartını bi karşılaştırmak istiyorum.

Bu dediğiniz limitlere ragmen daha çok FPS alırsam oyunlarda çok gülünç olur.(eğer varsa tabi)

Hani dedikleri biraz şeye benziyor MAC ile WINDOWS karşılaştırıyorlar 4 gb ramli mac 4gb ramli windowstan daha hızlı.

Ama atladıkları olay 4gb ramli mac fiyatına, 16gb ramli windows alınıyor. Kimse onu konuşmuyor.

Ya gerçekten herkes atıp tutuyorda, ben gerçekten aynı işlemciyi yada ekran kartını bi karşılaştırmak istiyorum.
Buyurun karşılaştırın ben elinizi kolunuzu bağlamıyorum ki.
Bu dediğiniz limitlere ragmen daha çok FPS alırsam oyunlarda çok gülünç olur.(eğer varsa tabi)
Afedersin de nereye alıyorsun? GPU Heavy oyunlarda benzer performansı alırsın. Çünkü CPU 45W altı güç çekebilir yer yer. Ama CPU seven bir oyunda sen bu işlemciyle oyna, deliye döndürür seni. Neyse dilerim ki görürsün.
Hani dedikleri biraz şeye benziyor MAC ile WINDOWS karşılaştırıyorlar 4 gb ramli mac 4gb ramli windowstan daha hızlı.
Bunun sebebi Kernel, CPU veya GPU değil bu arada haberiniz olsun. MacOS UNIX-like bir işletim sistemidir. Windows ise bloat dolu dandik NT Kernel'e sahip işletim sisteminin tekidir. Linux kernelli OS'ler ve UNIX ailelerindeki OS'ler üstüne emek harcadığı halde bakarsanız deli gibi stabil olurlar. En güzel örneği macOS'dir UNIX için. UNIX/Darwin kerneli kullanır.
Ama atladıkları olay 4gb ramli mac fiyatına, 16gb ramli windows alınıyor. Kimse onu konuşmuyor.
Bunu ne anlamda yazdığını anlamadım, ne alaka şimdi bu? Neyse boşver.

Geri
Yukarı