HP Victus 16 D1047NT performansı gerekenden düşük

• Konuyu başlatan V12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 610

V12

Hectopat
i5 12500H.
1*8GB DDR5 Samsung RAM 4800MHz CL40.
WD SN810 7000/4500 MB/s
RTX3050 Ti 4 GB 65W.

CS:GO performansı bana düşük geldi ve R23 testi yaptım, bu arada sıcaklıkları da Steam'den aldığım FPS monitör ile takip ettim. Fanları Auto moddan Full moda çektim Omen Gaming Hub kullanarak, test başladığında dereceler 97'ye falan çıktı tüm çekirdekler %100'dü, daha sonra 85 civarına indi ve o civarlarda seyretti test boyunca.

Sonuçlarım şu şekilde internette gördüklerime göre düşük puanım ve testi 10 dakikalık değil bir sayfa dolacak düzeyde yaptım 10 dakikalık test yaptığımda sonucum daha düşük çıkmıştı.

Not: İnternette HP Victus'lar için çıkan BIOS güncellemesinde işlemci performansını düşürdüğünden bahsediliyordu ne kadar doğrudur bilemem ama bana performansı çok düşük geldi fotoğraflarda.

Bu sorun gerçekten sinir bozucu olmaya başladı şu an bayağı taktım kafaya.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-28 213846.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 213846.png
    93,8 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2023-07-28 2139074.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 2139074.png
    257,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bende victus d1005nt bilgisayarımda aynı sorunu yaşıyordum. HP.com sitesinden bütün sürücüleri tekrar yükleyin. Sorununuz büyük ihtimalle çözülür.

Yüklüyken bi daha mı yükleyelim
Benim önerim, format sonrası temiz kurulum yapmak. Çünkü sürücü yüklüyken hp.com daki sürücüleri yüklemek istediğinizde "zaten sürücü yüklü" diyecektir ve değişiklik olmaz. Temiz kurulum sonrası Windows otomatik olarak sürücüleri kurmaya başlar. Ondan erken davranıp hp.com daki grafik sürücüsü ilk sırada olmak üzere sürücüleri yükleyin.
Format öncesi dosyaları indirip yedekleyin. Format sonrası internete bağlamadan sürücüleri kurun ki Windows erken davranamasın.

Bende Victus D1005NT bilgisayarımda aynı sorunu yaşıyordum. HP.com sitesinden bütün sürücüleri tekrar yükleyin. Sorununuz büyük ihtimalle çözülür.

Benim hep yaptığım şeyler hocam çözülse şimdiye kadar bir sürü kez çözülmüş olurdu çok sık format atıyorum laptopa bir şekilde performansını arttırmaya çalışıyorum.

Benim önerim, format sonrası temiz kurulum yapmak. Çünkü sürücü yüklüyken hp.comdaki sürücüleri yüklemek istediğinizde "zaten sürücü yüklü" diyecektir ve değişiklik olmaz. Temiz kurulum sonrası Windows otomatik olarak sürücüleri kurmaya başlar. Ondan erken davranıp hp.comdaki grafik sürücüsü ilk sırada olmak üzere sürücüleri yükleyin.
Format öncesi dosyaları indirip yedekleyin. Format sonrası internete bağlamadan sürücüleri kurun ki Windows erken davranamasın.

Hocam bence tam tersi Windows'un o Update'leri indirmesi gerekiyor laptopun touchpad kısmı ve numpad kısmının çalışması için ekstra uğraşmaya vs gerek yok, grafik için vs driver indiriyor. Intel Support asistan indirip UHD varsa güncellenir, NVIDIA Experience indirilir ekran kartı güncellendir, Windows'tan önce davranmalık bir durum yok yani, ama yine de ben tekrar format atacağım, F10 veya F11 gibi bir BIOS sürümü mevcuttu HP Victus'larda ondan sonra bir şeyler oldu sanırım herkeste, şu an F22 mi F20 mi ne öyle bir şey. Nette aradım eski BIOS'a dönmenin yolu yok.

@racooss
@Ozr26
@Ta So

Ayrıca HP Victus'larda Windows 11 de Update'leri engellersen ses alamazsın, Realtek vs kursan da çalışmıyor sebebini bilmiyorum 4-5 defa denedim 2 HP Victus'dan.

Son düzenleme:
Benim hep yaptığım şeyler hocam çözülse şimdiye kadar bir sürü kez çözülmüş olurdu çok sık format atıyorum laptopa bir şekilde performansını arttırmaya çalışıyorum.

Hocam bence tam tersi Windows'un o Update'leri indirmesi gerekiyor laptopun touchpad kısmı ve numpad kısmının çalışması için ekstra uğraşmaya vs gerek yok, grafik için vs driver indiriyor. Intel Support asistan indirip UHD varsa güncellenir, NVIDIA Experience indirilir ekran kartı güncellendir, Windows'tan önce davranmalık bir durum yok yani, ama yine de ben tekrar format atacağım, F10 veya F11 gibi bir BIOS sürümü mevcuttu HP Victus'larda ondan sonra bir şeyler oldu sanırım herkeste, şu an F22 mi F20 mi ne öyle bir şey. Nette aradım eski BIOS'a dönmenin yolu yok.

@racooss
@Ozr26
@Ta So

Ayrıca HP Victus'larda Windows 11 de Update'leri engellersen ses alamazsın, Realtek vs kursan da çalışmıyor sebebini bilmiyorum 4-5 defa denedim 2 HP Victus'dan.
F.02 bende

@racooss
@Ozr26
@Ta So

Hocam normalde zaten yıl olmuş 2023. Siteden driver indirmek, kurmak falan devri bitti. Windows en uygun ve güncel sürücüyü zaten senin için kuruyor. Burada demek istediğim, bazen yeni sürüm bazı cihazlarda performans düşmesine sebep olabiliyor. O yüzden erken davranıp Windows'tan önce driver kurmanı önerdim. Zaten bir şey değişmezse Windows internet bağlantı sağlandığında kendisi tekrar güncelleme yapacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı