HP Victus 16-E0073NT laptopta Valorant oynarken ping bir anda yükseliyor

carryy

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, daha geçenlerde aldığım HP Victus 16-E0073NT gaming laptopunda Valorant oynuyordum.Daha önceden masaüstünde internet İstanbul sunucusunda 14-15ms sabitken laptopta 20-22mslerde sabitmiş gibi ilerleyip bazen 2 saniyeliğine 45-70-100 olarak artıyor, bazen de 2-3 saniyeliğine 200 300 ms'i görüyorum.Hatta bir ara 2 3 saniyeliğine de 850ms civarı takılı kalıp sonradan yine 20-30ms'e sabitlemiş gibi gidiyordu.Buradaki en büyük sıkıntım internet sabitmiş gibi gitmesine rağmen bir anda yükselip bir anda düşmesi(Özellikle poligon ve oyunda çok rahatsız ediyor.).Laptopta ethernet girişi yok sanırım, bu yüzden bunu deneyemedim belki de dönüştürücü almalıyım.Onun dışında HP Omen Gaming Hub yükleyip oradan Network Booster aracılığıyla bir şeyler yapayım dedim, yine de düzelmedi.Ne yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• driver.PNG
    driver.PNG
    2 KB · Görüntüleme: 34
Şarj soketinin ninja yanında Ethernet girişi var.
Merhaba yanıtınız için teşekkürler, laptopu ilk aldığımda interneti bağlamak için masaüstündeki ethernet kablosunu o giriş ethernet girişi diye düşünüp takmaya çalışmıştım ancak olmamıştı, bu nedenle ethernet girişi değil zannettim.Masaüstündeki ethernet kablosunun ucunun oraya uyumsuz olma ihtimali var yani, değil mi?Laptop için yenisini mi almalıyım? Çünkü eminim, ucu sığmıyor ethernet kablosunun.

Uyumsuz olma ihtimali yok standart RJ45 konnektör hepsi. Kapağı aşağı doğru iterek açıp kabloyu takacaksınız.
Merhaba, kusura bakmayın laptopta o kısmın aşağı doğru itildiğini bilmiyordum.Yanıtınız için çok sağ olun.İyi akşamlar dilerim.Bu arada ethernet kablosunu evde kullanırım ancak şehir dışına çıktığım zaman götürmeyi çok düşünmüyorum, ne olur ne olmaz diye WiFi sorunum hakkında bir çözüm öneriniz var mıdır?

WiFi'daki sorununuz bir çok nedenden kaynaklı olabilir. Sürücüler güncel mi diye kontrol edin. Modem ya da yönlendiriciniz 5Ghz desktekliyorsa 5Ghz kanalını kullanın. Ağ kullanımı yüzünden de sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bufferbloat sorunu yaşıyor da olabilirsiniz. Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform
Buradan bufferbloat testi yapabilirsiniz.

WiFi'daki sorununuz bir çok nedenden kaynaklı olabilir. Sürücüler güncel mi diye kontrol edin. Modem ya da yönlendiriciniz 5Ghz desktekliyorsa 5Ghz kanalını kullanın. Ağ kullanımı yüzünden de sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bufferbloat sorunu yaşıyor da olabilirsiniz. Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform
Buradan bufferbloat testi yapabilirsiniz.
Yanıtınız için teşekkürler , gerekli kontrolleri ve önerdiklerinizi deneyeceğim.Sorunumu çözdüğünüz için teşekkürler , iyi akşamlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı