HP Victus 16-E0073NT Sürücüleri Nasıl Kurulmalıdır?

carryy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, HP Victus 16-E0073NT için driver kurmakta sorun yaşıyorum. HP sitesinden kendi seri numaramı yazdım ve ona göre oradan driverları yükleyeyim dedim ve işin sonunda "HP Support Solutions Framework" ve SP adında bir şeyler kurdu, tabii bu sırada kurduğu şeylerden olsa gerek laptop arada bir siyah ekran verdi. Ben de böyle olunca bu sefer HP Support'la yüklemek yerine tek tek elle yükleyeceğime bastım ve AMD ve NVIDIA için gerekli olanlar hariç (bunları kendi sitesinden yüklemek daha doğru diye biliyorum) HP'nin sitesinden BIOS, internet, touchpad için olan driverları yükleyeyim dedim. BIOS için olanı kurup tıkladım, laptop dondu ve 5 dk boyunca yanıt gelmeyince ben de Power tuşuna basılı tutup kapatıp açtım. Açıldığında donma vs. olmadı ama HP'nin sitesinden mi yüklediğim için hata yaptım, yoksa BIOS için olanı kurunca tıklamam mı hataydı bilmiyorum. HP'nin sitesinden mi yüklemeliyim, HP'nin sitesinden yükleyemeyeceksem uygun driverları nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, HP Victus 16-E0073NT için driver kurmakta sorun yaşıyorum. HP sitesinden kendi seri numaramı yazdım ve ona göre oradan driverları yükleyeyim dedim ve işin sonunda "HP Support Solutions Framework" ve SP adında bir şeyler kurdu, tabii bu sırada kurduğu şeylerden olsa gerek laptop arada bir siyah ekran verdi. Ben de böyle olunca bu sefer HP Support'la yüklemek yerine tek tek elle yükleyeceğime bastım ve AMD ve NVIDIA için gerekli olanlar hariç (bunları kendi sitesinden yüklemek daha doğru diye biliyorum) HP'nin sitesinden BIOS, internet, touchpad için olan driverları yükleyeyim dedim. BIOS için olanı kurup tıkladım, laptop dondu ve 5 dk boyunca yanıt gelmeyince ben de Power tuşuna basılı tutup kapatıp açtım. Açıldığında donma vs. olmadı ama HP'nin sitesinden mi yüklediğim için hata yaptım, yoksa BIOS için olanı kurunca tıklamam mı hataydı bilmiyorum. HP'nin sitesinden mi yüklemeliyim, HP'nin sitesinden yükleyemeyeceksem uygun driverları nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

HP sitesinden yuklemelisin ve AMD-NVIDIA sürücülerini de yine HP sitesinden yuklemelisin oradaki driverlar laptopa gore optimize edilmistir.

Merhaba, HP Victus 16-E0073NT için driver kurmakta sorun yaşıyorum. HP sitesinden kendi seri numaramı yazdım ve ona göre oradan driverları yükleyeyim dedim ve işin sonunda "HP Support solutions Framework" ve sp adında bir şeyler kurdu, tabii bu sırada kurduğu şeylerden olsa gerek laptop arada bir siyah ekran verdi. Ben de böyle olunca bu sefer HP Support'la yüklemek yerine tek tek elle yükleyeceğime bastım ve AMD ve NVIDIA için gerekli olanlar hariç (bunları kendi sitesinden yüklemek daha doğru diye biliyorum) HP'nin sitesinden BIOS, internet, touchpad için olan driverları yükleyeyim dedim. BIOS için olanı kurup tıkladım, laptop dondu ve 5 dk boyunca yanıt gelmeyince ben de Power tuşuna basılı tutup kapatıp açtım. Açıldığında donma vs. olmadı ama HP'nin sitesinden mi yüklediğim için hata yaptım, yoksa BIOS için olanı kurunca tıklamam mı hataydı bilmiyorum. HP'nin sitesinden mi yüklemeliyim, HP'nin sitesinden yükleyemeyeceksem uygun driverları nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Windows'un güncellemeler altında isteğe bağlı güncellemeleri kontrol edin.
Burada tüm gerekli sürücüleri bulacaksınız.
Sadece ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'dan indirin ama bu modelde Game Ready sürücü hata verebiliyor sutudio sürümü kurun.

HP sitesinden yuklemelisin ve AMD-NVIDIA sürücülerini de yine HP sitesinden yuklemelisin oradaki driverlar laptopa gore optimize edilmistir.
Merhaba, yanıtınız için teşekkürler şu anda HP'nin uygulamasından önerdiği driverları vs. yüklüyorum
Sadece ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'dan indirin ama bu modelde Game Ready sürücü hata verebiliyor sutudio sürümü kurun.
Merhaba, yanıtınız için teşekkürler.İsteğe bağlı güncellemeler yok diyor, muhtemelen HP'den az önce birkaç driver yüklediğim için olabilir.Studio sürümünü yüklemeyi deneyeceğim, sağ olun.

Merhaba, AMD için de kendi sitesinden indirmem daha mı doğru olur? Bu arada Game Ready sürücü ile Studio sürümünün çok farkı var mıdır?

Son düzenleme:
Merhaba, yanıtınız için teşekkürler şu anda HP'nin uygulamasından önerdiği driverları vs. yüklüyorum.

Merhaba, yanıtınız için teşekkürler. İsteğe bağlı güncellemeler yok diyor, muhtemelen HP'den az önce birkaç driver yüklediğim için olabilir. Studio sürümünü yüklemeyi deneyeceğim, sağ olun.

Merhaba, AMD için de kendi sitesinden indirmem daha mı doğru olur? Bu arada Game Ready sürücü ile Studio sürümünün çok farkı var mıdır?

AMD içinde kendi sitesinden indirebilirsiniz sorun olmaz.
Ben sutudio ile Game Ready arasında fark görmedim.
Hatta sutudio daha stabil çalışıyor.

ben kendi sitesinden indirip kuruyorum ama hiç bi şey kurulmuyor. ne yapa bilirim
Kendi sitesinde kayıt olup bilgisayar modelin ve windows sürümünü belirttikten sonra HP Support Assistant yardımıyla kurulumları gerçekleştirebilirsin.NVIDIA driverını ben kendi sitesinden kurdum.Bir sıkıntı olursa yazabilirsin, bir de bu konu için açılmış diğer konulara bakmayı ihmal etme dostum.

Kendi sitesinde kayıt olup bilgisayar modelin ve windows sürümünü belirttikten sonra HP Support Assistant yardımıyla kurulumları gerçekleştirebilirsin.NVIDIA driverını ben kendi sitesinden kurdum.Bir sıkıntı olursa yazabilirsin, bir de bu konu için açılmış diğer konulara bakmayı ihmal etme dostum.
Tavsiyen için teşekkürler dostum ama söylediklerini harfiyen uygulamama rağmen deyişen birşey yok. Bilgisayarsa support asistanından tutmuş tüm gereken yazılımlar var. Sitede modelimi buluyor işletim sistemi falan hepsi yolunda . Bana gerekli sürücüleri de öneriyor. Ama indiyorum. Kuruyorum ortada birşey yok. Şuan sıkıntı yok vin 11 in kendi sunduğu sürücülerle devam ediyorum ama düşünüyorum. Belki de performans kaybediyorumdur haberim yok. Ama ne yaparsam yapayım kurulmuyor sürücüler. Bios güncellemesini vin 11 kendisi sundu. Sitedekinden daha güncel. Yani eski sürüme dönmeye gerek var mı bilemem. Zaten dönemiyorum. Hiçbir sürücü kurmuyor. Ama formatdan önce hepsin kolaylıkla kura biliyordum. Hatta düşünsene. Omen gaming hub varya. Onu bile güncellemiyor. İndir kur . Ama olan bişey yok. Sanki vin 11 yazılımsal olarak kısıtlamamı getirmiş bilemedim.

Allah Allah, yani nasıl çözülür ben de bilmiyorum.Bunun hakkında bir konu açarsan bilgili arkadaşlar yardımcı olur diye düşünüyorum.Umarım çözülür.

Geri
Yukarı