HP Victus 16-E1010NT İçinden Mavi Işık Geliyor

Del Piero Hikmet

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce Hepsiburada'dan sipariş verdiğim HP Victus 16-E1010NT dün elime ulaştı. Dün gerekli kurulumları yapıldığından bilgisayarı inceleme fırsatım olmadı. Ürün herhangi bir darbe vs. de almadı aldığımdan beri aynı masada duruyor. Bugün de bilgisayarımı ilk defa karanlık ortamda kullanırken monitörün ortasında mavi bir ışık fark ettim. Bahsettiğim ölü piksel vs. değil. Piksel renkleri gayet normal. Sanırım monitörün içinden bir ışık dışarıya sızıyor. Sızıntı çıplak gözle bakınca eklediğim görsellerdeki kadar belirgin değil ve o kısımdaki görüntü siyah olmadığı zaman belli olmuyor. Açıkçası bu şekilde de kullanırım herhangi bir bilgisayarı fakat daha ilk günden böyle olması canımı sıktı. İade, değişim, garanti vs. işlerle de uğraşmak istemiyorum fakat dediğim gibi olmasa daha iyi olan bir durum ve ilk günden başıma geldi. Sıkıntı nedir ve ne yapmamı önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220816_021806.jpg
    IMG_20220816_021806.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG-20220816-WA0007.jpg
    IMG-20220816-WA0007.jpg
    149,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Teknorya olması lazım.
Garanti servis sağlayıcısı olarak hangi firmayı gösteriyor? Garanti sağlayıcısının sitesine girip garanti/belge sorgulama ile cihazın seri numarasını kullanarak garanti işlem geçmişini kontrol edin.

Kontrolü yaparken Access Denied hatası alıyorum.

Güncelleme: Ekran gitgide gözüme daha çok batmaya başladığı için HP ile görüşüp servise gönderdim. Beklediğimden daha kısa sürede onarıp gönderdiler. Tek sıkıntı gönderdikleri kargo firması olan UPS maalesef leş oğlu leş. 6 günde anca getirdiler ürünü. Gönderi takip sayfaları gram açıklayıcı değil. Adana'dan Mersin'e gönderilme işlemini de oraya girmedikleri için kargomun Mersin'e geldiğinden haberim yoktu bile. Fakat HP'nin hizmetinden genel anlamda memnun kaldım. Ekranı üstünkörü kontrol ettiğimde bir sıkıntı görünmüyordu umarım sürpriz bir sıkıntı çıkmaz.

Geri
Yukarı