HP Victus 16 ev internetine bağlanmıyor

19mitoo66

Picopat
Daha fazla  
Telefonumdan ev internetine bağlanmak istediğimde veya telefonumun internetini bilgisayara bağlamak istediğimde hiçbir sorun olmadan bağlanabiliyorum. Hiçbir sorun yok ancak laptoptan ev internetine bağlandığım zaman çok sık şekilde kesiliyor ve uzun bir süre gelmiyor. Bu konuyu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?
Laptop modeli: HP Victus 16 (R0047NT)

Evet hocam. Evdeki diğer bilgisayarlarda da hiçbir sorun yok ancak benimkinde var.
Hatanın ne olduğunu anlamak gerekiyor. DHCP sıkıntısı mı anlamak için yüksek sayılarda IP bağlayarak dener misin? Modem arayüzüne ne ile giriyorsan 192.168.0.1 olabilir, 192.168.1.1 olabilir veya daha farklı da olabilir, o arayüzle bağlantının devamını örnek veriyorum 192.168.1.1 ile bağlanıyorsan bilgisayar WiFi ayarında 192.168.1.173 gibi bir değer yaparak ayarları manuel yapar mısın? Bu durumda stabilite ne kadar bozuluyor görelim, 2^8'i geçmemeye de dikkat et.

Modem ayarlarından şüpheleniyorum, bunun sorununu çözeceğini sanmıyorum ancak kontrol etmekte fayda var. WiFi ayarlarına bakmamız gerekecek gibi duruyor.

Laptopun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
ARA ya ''ağ sıfırlama'' yazmanız halinde kolaylıkla ulaşıp sıfırlayabilirsiniz.

Hatanın ne olduğunu anlamak gerekiyor. DHCP sıkıntısı mı anlamak için yüksek sayılarda IP bağlayarak dener misin? Modem arayüzüne ne ile giriyorsan 192.168.0.1 olabilir, 192.168.1.1 olabilir veya daha farklı da olabilir, o arayüzle bağlantının devamını örnek veriyorum 192.168.1.1 ile bağlanıyorsan bilgisayar WiFi ayarında 192.168.1.173 gibi bir değer yaparak ayarları manuel yapar mısın? Bu durumda stabilite ne kadar bozuluyor görelim, 2^8'i geçmemeye de dikkat et.

Modem ayarlarından şüpheleniyorum, bunun sorununu çözeceğini sanmıyorum ancak kontrol etmekte fayda var. WiFi ayarlarına bakmamız gerekecek gibi duruyor.
Hocam anlattığınız konuyla ilgili herhangi bir öğretici video bulunuyor mu?
Laptopun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
ARA ya ''ağ sıfırlama'' yazmanız halinde kolaylıkla ulaşıp sıfırlayabilirsiniz.
Tamamdır, deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Hocam anlattığınız konuyla ilgili herhangi bir öğretici video bulunuyor mu?

Tamamdır, deneyeceğim. Teşekkür ederim.
Ayarlara girip, WiFi'ı seçip donanım özelliklerine tıkladıktan sonra IP ayarlarını düzenlemek kalıyor. Asıl konu, modem arayüzüne erişebiliyor musunuz? "Arayüz" şifresini vs. değiştirip unuttuysanız daha büyük sıkıntı var, reset gerekebilir diye diyorum.

Geri
Yukarı