HP Victus 16 i7 14700HX oyunda 82 derece oluyor

Memocukk

Centipat
Daha fazla  
Hocamlar HP Victus 16 sahibiyim. 1044NT model adı. İçinde 4060 ve i7 14700HX var. İşlemci %100'de 82 derece ama GTA V'e giriyorum onda da 82 ama kullanım oranı %20. Anormallik var gibi geldi. Bunun sebebi nedir? 1 GHz bu kadar fark ettiriyor mu? Sıfır hali böyle ise ileride daha çok ısınacak. Korkum ileride daha çok ısınması.

Not: Kötü de olsa laptop soğutucu kullanıyorum. Alttan hava alıyor.

Hocamlar HP Victus 16 sahibiyim. 1044NT model adı. İçinde 4060 ve i7 14700HX var. İşlemci %100'de 82 derece ama GTA V'e giriyorum onda da 82 ama kullanım oranı %20. Anormallik var gibi geldi. Bunun sebebi nedir? 1 GHz bu kadar fark ettiriyor mu? Sıfır hali böyle ise ileride daha çok ısınacak. Korkum ileride daha çok ısınması.

Hx işlemciler ısınır genelde.

Excalibur bile bu kadar ısınmıyor diyeyim o zaman. Arkadaştaki işlemci kendini fazla kullanmamasına rağmen sıcaklığı fazla.

Her laptopun yapısı farklı. Sizdeki işlemcinin 85 dereceyi gördüğüde oluyor.
Demek ki sizin laptopun soğutması iyi arkadaşınki kötüymüş. 82 dereceye fazla denilemez bence.

Hocamlar aranızda tartışıyorsunuz ama benim ne yapmam gerek söyler misiniz? Undervolt vs. garanti iade alalı 1 hafta olmadı ne yapmalıyım.

Hocamlar aranızda tartışıyorsunuz ama benim ne yapmam gerek söyler misiniz? Undervolt vs. garanti iade alalı 1 hafta olmadı ne yapmalıyım.

Çok mu rahatsızsınız? Benim ekran kartı oyunlarda 80 derece oluyor işlemcide aynı frekans kısıp oynatmaya devam ediyor. Çok rahatsızsanız UV yapın. Fakat sorun yaratmaz.

Çok mu rahatsızsınız? Benim ekran kartı oyunlarda 80 derece oluyor işlemcide aynı frekans kısıp oynatmaya devam ediyor. Çok rahatsızsanız UV yapın. Fakat sorun yaratmaz.

Hocam undervolt işe yaradı bir de GTA V de FPS'i sabitledim(V-Sync)'le 144 FPS'in altına düşmüyor ve PC Ultra serin yazan herkese teşekkür ediyorum.
Eski değer(scale 1.5X de herhalde.)

1716229965339.png

Ayar çekildikten sonra.

1716230044680.png

@Kaan Diktaş @LightYagami hocam undervolt değeri -0,075v FPS sınırlaması olmadığında PC droptan ölüyor oyunlarda bunun zararı var mıdır? Genelde -0,05v stabil çalıştığını gördüm ama yaptığım ayarda bir ömür kısalması söz konusu mu? Ya da bozulma ihtimali.

Bu da yaptığım undervolt 10 dakikalık performans testi.

1716230398853.png

Yeni konular

Geri
Yukarı