HP Victus 16 ısınması normal mi?

alper.kacar

Hectopat
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik Mühendisi
Arkadaşlar merhaba,

HP Victus 16 AMD Ryzen 5 5600H işlemci ve NVIDIA 3050 4 GB (75W!) ekran kartlı 16 GB RAM (2 slot) Gaming PC aldım.

Geçen bayramda ilk termal bakımı yapıldı. Akşamları sürekli olmasa da CS2 ya da GTA V bazen de RDR2 oynuyorum.

CS için konuşursak PC normal modda iken 80 dereceye kadar çıkıyor. 80 geçmiyor. Ancak, fanları maksa alınca ise 60-70 arası gidip geliyor. Durum normal mi acaba?

Bir de klavye aydınlatmasını açınca klavyenin orta kısmı ısınıyor. Sizce neden olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende HP Victus i5-13500H, 16GB Ram, RTX 4060 modeli var, eğer oyunlarda balanced kısmında fanlar auto da ise ısınma oluyor ama fanları manuel 5000rpm civarına çekersem ısınma bir nebze de olsa azalıyor, işlemci rdr2de birkaç kez +80i gördü (fan hızı 5000rpm civarında ayarlar orta yüksek karışık, dlss kapalı), size de önerim fanları 5000 civarına çekin imkanınız varsa harici bir soğutucu alın (ortalama bir şey alsanız da yeterli olur, oyun oynarken pcnin altındaki bakır boruların hava alması için hafif delikli kısmını harici soğutucu fanlarının birinin üstüne denk getirirseniz en az 5 derece daha serin çalışıyor). Biraz uzun oldu ama inşallah anlatabilmişimdir.

o sıcaklıklar laptop için normal değerler
Çok teşekkürler.

Bende HP Victus i5-13500H, 16 GB RAM, RTX 4060 modeli var, eğer oyunlarda balanced kısmında fanlar Auto da ise ısınma oluyor ama fanları manuel 5000RPM civarına çekersem ısınma bir nebze de olsa azalıyor, işlemci RDR2'de birkaç kez +80i gördü (fan hızı 5000RPM civarında ayarlar orta yüksek karışık, DLSS kapalı), size de önerim fanları 5000 civarına çekin imkanınız varsa harici bir soğutucu alın (ortalama bir şey alsanız da yeterli olur, oyun oynarken PC'nin altındaki bakır boruların hava alması için hafif delikli kısmını harici soğutucu fanlarının birinin üstüne denk getirirseniz en az 5 derece daha serin çalışıyor). Biraz uzun oldu ama inşallah anlatabilmişimdir.

Anladım. Teşekkür ediyorum. Harici soğutucu ile kullanıyorum tekrar dediğiniz gibi yapıp deneyeceğim.

1716150839316.png

Az önce aldım bunu. Oyundan yeni çıktım fulldeydi fanlar maks 75.9 min o sırada 64tü.

Geri
Yukarı