HP Victus 16 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

emres01

Hectopat
Merhaba bugün HP Victus 16 siparişim elime ulaştı.
Özellikleri;
AMD Ryzen 7 7840hs/ Radeon 780 Graphics.
RTX 4060.
16 GB RAM.
Windows 10 Pro kurulumu yaptım. Windows Update'den güncelleştirmeleri yaptım. Ama bilgisayar hala güncelleştirme yapılmamış gibi kasma oluyor. CS 2 yükledim menüde 30-40 FPS gösteriyor. Ayrıca masaüstünde pencereleri açıp kapatırken animasyonnda bile hafif takılmalar yaşanıyor, akıp gitmiyor. Eksik ne yapmış olabilirim bilmiyorum. NVIDIA'nın sitesinden de güncelleme yaptım. Ama bir değişiklik yok. Oyunu açtığımda da fanlar fazla çalışmıyordu. Mouse ile sayfayı aşağı yukarı götürürken de düşük FPS hissi varmış gibi akıcı değil. Neleri eksik yapmış olabilirim?

Özellikleri;
RTX 4060.
16 GB RAM.
Windows 10 Pro kurulumu yaptım. Windows Update'den güncelleştirmeleri yaptım. Ama bilgisayar hala güncelleştirme yapılmamış gibi kasma oluyor. CS 2 yükledim menüde 30-40 FPS gösteriyor. Ayrıca masaüstünde pencereleri açıp kapatırken animasyonnda bile hafif takılmalar yaşanıyor, akıp gitmiyor. Eksik ne yapmış olabilirim bilmiyorum. NVIDIA'nın sitesinden de güncelleme yaptım. Ama bir değişiklik yok. Oyunu açtığımda da fanlar fazla çalışmıyordu. Mouse ile sayfayı aşağı yukarı götürürken de düşük FPS hissi varmış gibi akıcı değil. Neleri eksik yapmış olabilirim?
Kaç watt laptop

Özellikleri;
RTX 4060.
16 GB RAM.
MUX açık mı?,Bilgisayarı yeniden başlatıp açtınız mı?Neden Windows 11 yüklemediniz.

MUX açık mı?,Bilgisayarı yeniden başlatıp açtınız mı?Neden Windows 11 yüklemediniz.
hocam usb bellekte 10 vardı şimdi 11 yükleyip deneyeceğim. mux hakkında bilgim yok maalesef hocam

Hocam emin olun win 11 kurunca cihaz çok değişiyor iki katına varan fps artışı oluyor bir deneyin derim
hocam fps değil de sanki hiçbir güncelleme yapmamışım gibi bir kasma var bilgisayarda ama yükleyeceğim

Tekrardan Windows 11 kurunca sorun çözüldü eğer benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar varsa yeni cihazlara windows 11 kurun ve güncel kalın. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı