HP Victus 16 laptop Valorant'ta 90 dereceye çıkıyor

Nothurl

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 FHD 144 Hz IPS, Intel Core i5-12500H, 16 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050, 512 GB SSD
RTX 3050, i7 12. nesil HP Victus 16'ya sahibim. Valorant'ta 95 dereceleri goruyorum bu normal mi? Elden Ring Forza'da falan bile boyle olmuyor normal mi? Daha önce 86 uzerını gormemıstım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Omen uygulamasından fan devrini fulleyin derim. Uzun saatler o sıcakta çalışması sağlıklı değil.

Düşük grafikte oynadığında işlemciye çok fazla yük bindiği için sıcaklık artıyor, grafiği artırdığında ekran kartıda payını alacak ve işlemindeki yük azalacak ve sıcaklık düşecek.

Omen uygulamasından fan devrini fulleyin derim. Uzun saatler o sıcakta çalışması sağlıklı değil.

Omen Gaming Hub uygulamasında fan devir ayarı yok, watt ayarlaması var.

Normal. Bende kullanıyorum aynı şekilde. 1 yıla yakın oldu. Tüm laptoplar böyle. İşlemcini yüksek kullandığın için öyle ancak hiçbir sorun yok böyle kullanmaya devam edebilirsin. Uzun kullanımda vs zararı olmaz.

RTX 3050, i7 12. nesil HP Victus 16'ya sahibim. Valorant'ta 95 dereceleri goruyorum bu normal mi? Elden Ring Forza'da falan bile boyle olmuyor normal mi? Daha önce 86 uzerını gormemıstım.

Gayet normal, fanı Max yapın eğer rahatsız ediyorsa Turbo Boost kapat, ben Valorant'ta Turbo Boost kapalı 4 bin RPM de 58 derece filan alıyorum Turbo Boost açınca 90 küsur oluyor.

Düşük grafikte oynadığında işlemciye çok fazla yük bindiği için sıcaklık artıyor, grafiği artırdığında ekran kartıda payını alacak ve işlemindeki yük azalacak ve sıcaklık düşecek.

Omen Gaming Hub uygulamasında fan devir ayarı yok, watt ayarlaması var.

Watt ayarıda yok sadece performansa alınca ekran kartı 30 wattdan 80 watt a çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1689372096527.png
    1689372096527.png
    352,1 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı