HP Victus 16 laptopun termal macunu yenilenmeli midir?

Ezine

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, HP Victus 16 laptopum var, 1 yıl önce satın almıştım.

Bu bir yıl boyunca sadece hafta sonları, yarıyıl tatili. bayram tatilleri vs. içerisinde kullandım.

Sizce içini açıp termal macununu yenilemeye gerek var mı? İşlemci oyunlarda 90-95 derece arasında. Eğer yenilemeye gerek varsa termal macun ve laptop fanı önerebilir misiniz?

1 yıl süre geçmiş, bakım tavsiye ederim. Hiç açmadıysanız fanların arası bile toz ile dolmuştur. Eliniz değmişken termal macunda değiştirirseniz güzel olur. Laptop fanı kısmını anlamadım, eğer laptop soğutucu diyorsanız gereksiz bir şey, para tuzağı olarak görüyorum. Stant alabilirsiniz veya 1-2 adet silgi ile arkasını yükseltmek yeterli. Macun önerim bu olur;

Çok katı bir macun, zor sürülüyor ama pumpout yaşamadım hala. Aktif olarak Victus 15 cihazımda kullanıyorum.

1 yıl süre geçmiş, bakım tavsiye ederim. Hiç açmadıysanız fanların arası bile toz ile dolmuştur. Eliniz değmişken termal macunda değiştirirseniz güzel olur. Laptop fanı kısmını anlamadım, eğer laptop soğutucu diyorsanız gereksiz bir şey, para tuzağı olarak görüyorum. Stant alabilirsiniz veya 1-2 adet silgi ile arkasını yükseltmek yeterli. Macun önerim bu olur;

Çok katı bir macun, zor sürülüyor ama pumpout yaşamadım hala. Aktif olarak Victus 15 cihazımda kullanıyorum.

Peki içini açmışken ekran kartına da sürmeli miyim?
Bir de siz süreli ne kadar oldu ve 2 gram hem ekran kartına hem işlemciye yeter mi?

Peki içini açmışken ekran kartına da sürmeli miyim?
Bir de siz süreli ne kadar oldu ve 2 gram hem ekran kartına hem işlemciye yeter mi?

Elbette GPU üzerine sürmelisiniz. 2gr fazla fazla yetiyor. Ben süreli 2 ay civarı oluyor galiba.

Geri
Yukarı