HP Victus 16 masaüstünde işlemci kartını kullanıyor

anthonysoprano

Hectopat
HP Victus V16 laptop kullanıyorum. Masaüstünde Intel ekran kartını kullanıyor sizce problem mi performans düşüşüne yol açar mı? Normalde laptopta RTX 3060 var.

1702247421748.png

HP Victus V16 laptop kullanıyorum. Masaüstünde Intel ekran kartını kullanıyor sizce problem mi performans düşüşüne yol açar mı? Normalde laptopta RTX 3060 var.

Eki Görüntüle 2048717
Omen Gaming Hub üzerinden Graphics Switcher sekmesine girip Discrete seçeneğini seçersen her yerde RTX 3060 kullanılır.
Şu anki kullandığın düzen oyun dışındaki diğer işlerde daha iyi, bilgisayar daha az ısınır ve fan sesi az olur, ayrıca bilgisayar pil gücünde daha uzun süre kullanılır.
Ama oyun sırasında FPS'de dalgalanmaya sebep olur, çünkü bilgisayar güç tasarrufu için sürekli bu iki grafik birimi arasında geçiş yapmaya çalışacak.

Omen Gaming Hub üzerinden Graphics switcher sekmesine girip discrete seçeneğini seçersen her yerde RTX 3060 kullanılır.
Şu anki kullandığın düzen oyun dışındaki diğer işlerde daha iyi, bilgisayar daha az ısınır ve fan sesi az olur, ayrıca bilgisayar pil gücünde daha uzun süre kullanılır.
Ama oyun sırasında FPS'de dalgalanmaya sebep olur, çünkü bilgisayar güç tasarrufu için sürekli bu iki grafik birimi arasında geçiş yapmaya çalışacak.

FPS'te dalgalanma aşırı oluyordu FIFA oynarken bunun olmasını istemiyorum. Fakat boştayken dışarıdayken fazla pil tüketmesini ve fan sesi çıkarmasını da istemiyorum ne yapmalıyım.

Windows ayarlarından güç seçeneklerinden dengeli veya güç tasarrufu olarak yapacaksın fazla fan sesi duymamak için FPS düşer Omen Gaming Hub'tan cihazınızın olduğu resme tıklayarak oradaki güç seçeneklerinden pil tasarrufu ve yanındaki seçeneği seçebilirsiniz. En kötü sıvı metal termal macun kullanabilirsiniz fakat riskli bir şeydir. Kaliteli bir termal macun ile bilgisayarı 10mkwluk ve üstü termal macunu yenileyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı